Windows 10 Mobil Versiyonu Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un düzenlediği etkinlikte tanıtılan Windows 10 güçlü bir şekilde geliyor.

Windows Phone ve Windows RT mobil işletim sistemlerinin yerine gelecek olan Windows 10 mobil için çeşitli açıklamar, Microsoft yöneticisi Joe Belfiore tarafından yapıldı.

windows 10

Bundan böyle Windows Phone şeklinde ayrılmayacak olan cihazlar, Windows 10 ismi ile, tek bir çatı altında anılacaklar. İşletim sisteminin masaüstü versiyon ile aynı şekilde işleyeceği ve bildirim merkezinin masaüstü bilgisayarlar ile senkronize edilebileceği açıklandı.

facebook müşteri hizmetleri

Telefonlara uygulanacak olan yeni metro arayüzünü de tanıtan Joe Belfiore, Windows 10 ile birlikte bir çok yeni uygulamanın da geleceğini söyledi. Yenilenen Windows işletim sistemi sayesinde, daha kullanışlı özelliklere sahip bir cihaza sahip olmak mümkün. windows 10 mobil

Telefonunuzu PC ve tabletler ile senkronize etmeniz de mümkün olacak. PC üzerinden bildirimleri görebilme, SMS gönderebilme gibi bir kaç farklı sistem kullanıcılara sunulacak.

Bildirim merkezini de elden geçiren firma, interaktif bildirimlere önem vermeyi düşünüyor. Bildirim kutucuklarının sayısı da arttırılmış durumda.

Microsoft daha pratik ve daha kullanışlı bir Windows telefonu ile karşımıza çıkmayı planlıyor gibi gözüküyor. Yeni Windows 10 mobil işletim sisteminin geliştirici sürümünün Şubat ayında yayınlanacağı söyleniyor.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir