Windows 10 Mobile Güncellendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dün Windows 10 Mobile’in güncellemesinin sızdığının haberleri çıkmıştı ve resmi olarak güncellemenin çok yakın zamanda yayınlanacağı söylenmişti ve o bahsedilen güncelleme hemen bir gün ardından yayınlandı. Üzerinden çok geçmeden Microsoft, Windows 10 Mobile için yapı 10512 güncellemesini yayınladı. Yeni yapı ile birlikte performans iyileştirmelerinin yanı sıra arayüz değişiklikleri ve hata düzeltmeleri de telefonumuza geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Önemli arayüz güncellemelerinden biri de Windows Fotoğraflar (Windows Photos) uygulaması içerisinden ana sayfa ve kilit ekranı fotoğraflarını ayarlama seçeneği sonunda telefonumuza ulaşmış oldu. Daha önce kilit ekranı veya telefon ana ekranında görünen fotoğrafları değiştirmek için mobil cihazın ayarlar bölümüne girilmesi gerekiyordu. Bu işlem artık fotoğrafların saklandığı uygulama içerisinden doğrudan yapılabilecek ve bu bize oldukça iyi bir kolaylık sağlayacak.

Bazı kullanıcılardan şikayetlere göre SD kart içerisine uygulama yüklemekten yana sıkıntılar vardı. Micorosft’un yaptığı açıklamalara göre bu sorun artık kalkmış bulunmakta.

Diğer yandan hata düzeltmeleri ise kısa mesajlar ve kamera ile ilgili. Microsoft, telefon kilitliyken kamerasının açılmama ve başka kullanıcılardan gelen kısa mesajların bildirimlerinin gelmemesi sorununu çözdüğünü de ayrıca açıklıyor. Şirket ayrıca telefon görüşmesi yapılmasından sonra meydana gelen dokunmatik ekrana algılamama sorununu ortadan kaldırdığını söylüyor.

Bunlar dışında bildiğimiz tek şey bu Windows 10 Mobile işletim sistemine ilk olarak Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830 ve Lumia 930 cihazlarının kavuşacak olduğu…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir