Windows 10 Nasıl Kurulur ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 ile ilgili haberler gelmeye devam ederken bir yenisi bugün geldi. Teknik ön izleme sürümü yayınlanmasının ardından bazı kullanıcılar sistemine yüklemede sorun yaşadıkları için böyle bir yazı hazırladık. 30 Eylül tarihinde tanıtılan Windows 10, lisanslı Windows 8.1 kullanıcıları için Windows 10 Rezervasyon uyarısı geldi. Bu uyarı ile beraber e posta ile yeni güncelleme yayınlandıktan sonra ücretsiz bir şekilde tam sürümü indirilmeyi imkan sunuyor. Microsoft blog üzerinden yaptığı açıklamada 29 Temmuz tarihinde Windows 10 tam olarak kullanıcılara sunulacak.

Ayrıca önceki haberlerimizde bahsettiğimiz gibi sesli asistan Cortana ve yeni internet tarayıcısı Edge ile geliyor. Ayrıca yeni işletim sistemi ile beraber performansından üst seviye olacağı bekleniyor. Sizlere Windows 10 nasıl yüklenir işlemlerini anlatmadan önce sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağına bakmak için minimum sistem gereksinimlerini verelim.

facebook müşteri hizmetleri

Windows 10 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: 1 GHz ya da daha hızlı
 • Bellek: 32 bit için 1 GB, 64 bit için 2 GB
 • Disk alanı: 32 bit için en az 16 GB, 64 bit için en az 20 GB
 • Ekran kartı: En az Microsoft DirectX 9 destekli

Kurulum İşlemleri

Eğer Windows 7 veya Windows 8 kullanıcısı iseniz baştan bir Windows 10 temiz bir kurulumu işlemlerini anlatacağız. İlk olarak buradaki siteye girerek üçüncü sıradaki İSO dosyalarını indirin kısmına tıklıyarak dil seçeneği yapacaksınız. Türkçe’yi seçtikten sonra bilgisayarınıza göre 64 bit veya 32 bit olan İSO dosyasını download’a basarak indirmeye başlatabilirsiniz.
4 GB‘a yakın bir dosyasını indirdikten sonra Windows USB/DVD Download Tool gibi bir program kullanarak İSO dosyanızı bir USB belleğe yazdırabilirsiniz. Yazdırma işlem ardından USB belleğinizi bilgisayarınıza takıp bilgisayarınızı yeniden başlatacaksınız. Başlatma ekranı gelirken klavyedeki F tuşlarından biri kısayol olarak Bios ayarlarına gitmekte. Bios ayarlarına girip oradan 1. başlangıç seçeneğini takılı halde olan USB‘nizi seçip Windows 10 kurulumuna başlayabilirsiniz.

2 thoughts on “Windows 10 Nasıl Kurulur ?

 • 4 Haziran 2015 at 13:26
  Permalink

  Ama azen odisket hatası gelebiliyor ntfs yok diye

  Reply
 • 4 Haziran 2015 at 12:26
  Permalink

  Ama azen odisket hatası gelebiliyor ntfs yok diye

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir