Windows 10 Oyunları Xbox One’da Oynanabilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız Xbox One Oyunları Windows 10’da Oynanabilecek başlıklı haberimizde Windows 10’un Xbox One oyunlarını doğrudan konsol üzerinden stream ederek oynayabileceğini belirtmiştik. Ancak görünen o ki Microsoft bu sistemi çift taraflı düşünüyor.

Bugün resmen çıkış yapan Windows 10, Xbox One oyunlarını konsol üzerinden görüntüleyerek oynayabilmesi ile oyuncuların oyunlarından mecburi kopmalar yaşamasını önlüyor. Ancak Xbox’ın patronu Phil Spencer’ın yaptığı açıklamalar Microsoft’un tıpkı Xbox oyunlarını PC’de oynayabilmek gibi tam tersi durumun da gerçekleşmesini istiyor.

facebook müşteri hizmetleri

“Eğer Xbox One’da PC oyunları oynanacaksa Xbox One’ın %100 klavye ve mouse desteğine ihtiyacı var” şeklinde konuştu. şeklinde konuşan Phil Spencer, cümlelerine “Şu an konsol için yapmak istediğimiz şeyler tam olarak platform için planlanan şeylerdi” şeklinde devam etti.

Spencer’a göre PC oyunlarını Xbox One’da oynamak için en büyük sıkıntı oyunları sisteme göre ayıklamak ve buna göre yayın yapmak. “PC’de Xbox One oyunlarını açmak çok daha kolay çünkü o zaman sizin neye sahip olduğunuzu biliyoruz.” şeklinde cümlelerine devam eden Phil Spencer, “PC oyunlarını Xbox One’da açmak çok daha zor çünkü PC’ler kullanıcılara göre değişiklik gösteriyor ve bu da Xbox’ın işini zorlaştırıyor. Ama zorluk iyidir” diyerek devam etti.

Henüz bu sistemin ne zaman kullanıma açılacağı ise henüz belli değil, ancak Spencer’ın anlattıkları kadarıyla PC oyunlarını Xbox’ta oynamak için hala beklememiz gereken çok zaman var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir