Windows 10 PC Build 10158 Yenilikleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows 10 platformunun Insıder kullanıcılarına özel Windows 10 PC Yapı 10158 bugün yayınlandı.

Windows 10 Mobile build 10146’nın hemen ardından PC kullanıcıları için build 10158 yayına alındı.

Windows güncelleme olanaklarında ‘Hızlı/Fast’ seçim için yayına çıkarılan yeni yapı Windows 10 PC Build 1015 bir çok güncelleştirme ve hata düzeltmesini beraberinde getiriyor.

İşte bu yeni Windows 10 güncelleştirmesinin yenilik listesi;

Yine eski yapı güncellemeleri gibi öncelikle “Hızlı” ayarları seçen kullanıcılar için yayınlanan 10158’in güncelleme listesi de Microsoft’un kendi resmi blog’unda paylaşıldı. İşte yenilikler:

Microsoft Edge: Project Spartan, PC sürümde de sonunda Microsoft Edge ismini alarak yenileniyor. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken nokta, geçmişinizin ve favorilerinizin Microsoft Edge ile birlikte baştan sona sıfırlanacak olması.

microsoft-edge-dark-theme

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft Edge tarayıcısının arayüzüne derin temanın eklenmesi dışında sekmeyi cam gibi sürükleyebilme, dip planda ses dosyalarını sürdürme, sekme sayfasını tertip ve düzenleme sayfası eklendi.

Kullanıcı deneyiminde iyileştirmeler: işlev çubuğunda ilginizi çekebilecek bir çok yenilikler meydana geldi. Öen arz eden uygulamalar turuncu renkte görünürken indirme işemleri yapan uygulamalar yeşil statü durumunu gösteriyor. Ayrıca Windows 10 tabletler için Continuum’da bir çok geliştirme yapıldı. Win32 uygulamaları tablet moduna sonunda uyumlu hale getirildi.
taskbar-1024x201Cortana: PC’de Cortana deneyimi bu build 10158 ile yanında birlikte çok daha profesyonel deneyime taşınıyor. PC temasına makul şekilde yoğun tema eklenen Cortana artık uçuşunuzu, e-mail’lerinizi ve işe giderken kullanacağınız yolun durumunu sizlere direk olarak söyleyebiliyor. Office 365’e Cortana entegresi bu yapı ile yeni yeni geliyor.

Fotoğraflar uygulaması: Windows 10 Mobile üzerinde de baştan sona yenilenen fotoğraflar uygulaması kullanım da bir geniş iyileştirmenin dışında GIF desteği üzere güncelleme alarak yeni yeni geliyor. Windows 10 PC için Fotoğraflar uygulamasını “Mağaza (Beta)” üzerinden hemen güncelleyebilirsiniz. Hatta Fotoğraflar uygulamasında üç noktaya tıklayarak/dokunarak fotoğrafınızı farklı uygulama seçenekleri ile açabilirsiniz.

Ekran alıntısı aracı: Windows’un yerleşik uygulamalarından biri olan ekran alıntısı aracı da build 10158 güncelleme listesinde yer alıyor. Ekran alıntısı aracında gecikme süresi özelliği eklendi.

snipping-tool-300×195 Insider Merkezi: Windows 10 PC platformu yayınlanmak için son adımlarını gerçekleştirirken Microsoft tarafından geçtiğimiz hafta paylaşılan gelişme bu yeni yapı ile birlikte gerçekleşti. Windows 10 PC Insider merkezi uygulaması artık rahatsız edici değil.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir