Windows 10 Son Windows Sürümü Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un Ignite konferansından çok önemli bilgiler geldi. Yapılan açıklamaya göre şirket Windows 10’dan sonra yeni bir Windows sürümü çıkarmak yerine mevcut sürümü güncellemeye başlayacak.

Microsoft uzun bir süredir yeni işletim sistemi Windows 10’un üzerinde çalışıyor. Bir yaz aylarının başında, bir Temmuz ayının sonunda çıkacak denilen ve bir türlü kesin bir tarih alamadığımız Windows 10’dan sonra Microsoft’un başka bir sürümünü çıkarmayacağı ortaya çıktı. Yani Microsoft, Windows 10’dan sonra 11 ya da 12 gibi bir sürümü çıkarmayacak.

facebook müşteri hizmetleri

Peki bu nasıl ortaya çıktı? Bugün sona eren Ignite konferasında Windows 10’la ilgili “sonuncu işletim sistemi sürümü” gibi ifadeler kullanıldı. Konuşmacılardan Jerry Nixon, “Windows 10, Microsoft’un Windows olarak çıkaracağı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz” dedi. Konferansta yapılan konuşmalar sonrası Microsoft’un Windows 10’dan sonra başka bir sürüm çıkarmak yerine sürekli olarak mevcut sürümü yenileme yoluna gideceğini söyleyebiliriz.

Windows 10 Güncellemesini Alacak Ilk Telefonlar

Microsoft’un meşhur Patch Tuesday (Salı Güncellemesi) de artık son bulacak. Şirket, yayınladığı büyük güncellemeler yerine ufak tefek güncellemeler yaparak iyileştirmeler yapacak.

Aslında biraz bu konuda düşünürsek Microsoft’un yaptığı şey gayet mantıklı. Örnek vermemiz gerekirse şu an iOS ve Android tüm güncellemelerini ücretsiz olarak yayınlıyor. Apple’ın Mac’lerde uzun zamandır yaptığı bir şey zaten bu. Microsoft da bu sisteme geçerse onların kârına olacaktır diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir