Windows 10 Steam’i Önemseyecek!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Evet, sürekli Windows 10 ile ilgili olumsuz paylaşım yapmak bizi de sıktı. Bu sefer güzel bir haber duyuracağız sizlere.

Bilindiği gibi geçmişte Microsoft birkaç defa kendi oyun platformunu kurmayı denedi. Live Games Windows 7 gibi deneyimlerin hepsi artık tarihe karıştı.

Microsoft’un Xbox ve Windows 10 ile birlikte çalışacak bir oyun platformu istemesine rağmen PC dünyasında artık Steam ile rekabet etmeyeceğini belirtti.

Microsoft ‘Bilgisayar Oyunları Direktörü’ Kevin Unangst PC GAMER’a yaptığı açıklamada Steam ile rekabet etmekle ilgilenmediklerini ve Steam’ın çok daha başarılı olmasını umduklarını söyledi.Pc oyuncuları için sadece bir mağaza olarak Steam’in çok büyük işler başardığını Unangst, Steam’i destekleyeceklerini de ekledi.

facebook müşteri hizmetleri

steamiç

STEAM’in Desteklenmesi

Unangst’a göre, Microsoft Valve’ın online platformuna daha çok oyuncu çekebilmekle ilgileniyor. Unangst “Bunca zaman Steam’e ek olarak geliştiricilerin bizim mağazamıza da gelmesini istedik mi ? Evet. Rekabet oyuncular için iyi midir ? Evet. Fakat bizim şu anki odak noktamız Steam’i desteklemek dışında herhangi bir şey yapmamak ve Steam’in Windows 10’da daha iyi çalışması için onu desteklemek” Diye durumu özetledi.

Görünüşe göre Microsoft oyuncularını kendi işletim sisteminden koparmamak istiyor. Oyun platformunun desteklenecek olması ise oyuncular için çok olumlu bir gelişme. Böylece platform uzun vadede geleceğini koruyacak ve oyuncuları için çok daha fazla ‘güzellik’ yapacak.

Windows 10 geçtiğimiz ay piyasaya sürüldüğünden beri tüm sorunlara rağmen şu an 27 milyonun üzerinde yüklenmiş durumda. Raporlara göre Windows 10 hala popularitesini koruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir