Windows 10 Tam Sürüm Yayınlandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Birçok kullanıcı ve teknoloji meraklıları tarafından merakla beklenen Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 resmi olarak çıkışı gerçekleştirildi. Preview ve rezerve işlemlerinin ardından tam sürüm güncellemesi yayınlanan sistemi nasıl yükleceğinizi ve tam sürüm ile gelen değişiklikleri tüm detayları ile derledik. Bir süredir test aşamasında olan bu sistemi Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 7 lisanslı kullanıcıları ücretsiz bir şekilde indirebilecek.

facebook müşteri hizmetleri

Windows 10 tam sürümü güncelleme işlemlerine ilk öncelikle lisanslı Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları için anlatalım. İlk öncelikle lisanslı kullanıcısı iseniz ve Windows 10 rezervasyon uyarısı kapsamında rez işlemi yaptıysanız, denetim masası > Windows Update kısımına girerek güncelleme denetleme kısımından Windows 10 işletim sisteminin indirme işlemini başlatabilirsiniz. Windows 10’un tam sürüm güncellemesini yükleyebilmeniz için bilgisayarınızda en az 3 GB depolama alanı olması gerekmektedir. Ayrıca yukarıdaki anlattığımız güncelleme işleminde tam sürüm güncellemesi gözükmez ise bir süre sonra tekrar kontrol ediniz güncellemeniz gözükecektir.

Windows 10 güncelleme işleminin ardından inen dosyaları C:\$Windows.~BT konumundan bulabilirsiniz. Diğer yandan lisanslı bir Windows 7 veya 8 kullanıcısı değil iseniz tam sürüm güncellemesinden yararlanamayacaksınız. Bu noktada ilerleyen günlerde yeni işletim sisteminin kutulu sürümleri teknoloji mağazalarında yerini alacaktır.

2 thoughts on “Windows 10 Tam Sürüm Yayınlandı

 • 29 Temmuz 2015 at 19:30
  Permalink

  Ben rezervasyonu yaptırdım ama windows update kısmında güncelleme yok diyor orijinal 8.1 kullanıcısıyım

  Reply
 • 29 Temmuz 2015 at 18:30
  Permalink

  Ben rezervasyonu yaptırdım ama windows update kısmında güncelleme yok diyor orijinal 8.1 kullanıcısıyım

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir