Windows 10 Teknik Ön İzleme 9879 Sürümü Çıktı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un Windows 10 Teknik Ön İzleme versiyonu için yayınladığı 9879 numaralı yeni güncellemesi ile birlikte bir kaç düzenlemenin yanı sıra, Mac stili dokunmatik hareket desteği de geldi.

Yeni sürümde gelen en önemli özellik, Microsoft’tan Joe Belfiore‘nin geçtiğimiz ay bazılarını gösterdiği, üç parmaklı hareket desteği. Pencereleri küçültmeyi sağlayan üç parmakla aşağı sürükleme ve  yukarı sürükleyerek geri getirme hareketlerinin yanına, Görev Görünümü ekranını açmayı sağlayan üç parmağı  yukarı sürükleme hareketi de ekleniyor.

task-view

facebook müşteri hizmetleri

Üç parmağınızı sağa ve sola sürükleyerek, tıpkı Mac üzerindeki gibi, uygulamalar arasında geçiş yapma fırsatı sunuluyor. Ayrıca birden fazla monitörde çalışma imkanı sunan Snap Assist sayesinde pencereleri kontrol etmek daha kolay hale geliyor.

Uygulamaları küçültürken çıkan yeni animasyonlar ve başlangıç çubuğunda nelerin gösterileceğini değiştirebilmek gibi, kullanıcıların talep ettiği değişiklikler, yeni güncelleme ile aktif hale geldi.

Yeni sürümde bir diğer önemli geliştirme ise OneDrive için geliyor. Bundan sonra OneDrive‘ın eşleştirme özelliğini ayarlayabileceksiniz.Seçici senkronizasyon özelliği sayesinde PC üzerinde istediğiniz bir bölümü seçebilir ve sadece o bölüm ile eşleşmesini sağlayabilirsiniz.

Internet Explorer üzerinde yapılan geliştirmelerin yanı sıra, artık MKV videoları da desteklenen formatlar arasına giriyor. 9879 sürümü,  2014 yılında yayınlanan son Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü olma özelliğini taşıyor. Yeni sürüm 2015 yılının başlarında yayınlanacak.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir