Windows 10’a İkinci Büyük Güncelleme

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Henüz daha üzerinden 1 hafta geçmemiş bir büyük güncelleme haberi yazmışken 2. büyük güncellemenin de haberi geldi (Daha doğrusu yayınlandı) . Microsoft, Windows 10 için ikinci büyük güncellemesini de indirilmeye sundu. KB3081436 koduyla sunulan güncellemenin tam olarak neler getirdiği bilinmese de, bazı açıkları kapattığı ve güvenlik anlamında düzeltmeler içerdiği biliniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Güncellemeyi indirmek için özel bir şeye ihtiyacınız olmayacak. Windows zaten kendisi indirip güncellemeyi kuracaktır. Ancak eğer siz güncellemeleri otomatik olarak indirmeme gibi bir seçenek işaretlediyseniz yada güncellemenin size gelip gelmediğini kontrol etmek istiyorsanız ayarlardan güncellemelerin size gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer güncelleme henüz gelmemişse bazı ayarlar ile birlikte manuel güncelleme indirebilirsiniz.

Bunlarla anladığımız üzere Microsoft, Windows 10 için daha sık bir güncelleme projesi uygulayacak. Windows 10’un güncellemeleri kapatmanıza izin vermediği zaten biliniyor. Bunun yanında çok sık gelen güncellemeler de, şirketin yeni işletim sistemi konusunda işini şansa bırakmadığının kanıtı. Daha önce de Windows 10’un son Windows sürümü olduğunu ve 2025’e kadar destekleneceğini açıklamıştık. Bu destekleme konusunda neler olur yada ne tür kararlar değişir bilmiyoruz ancak Windows 10’un son sürüm olacağını bilmek ayrı bir merak uyandırıcı. Bunun için hepimizin sanıyoruz ki 2025’e kadar beklemesi gerekecek. Belki de 2020’li yıllarda Windows’un devri bitecektir. Yeni bir işletim sistemine geçilebilir. Peki sizin bu konu hakkındaki tüm düşünceleriniz nelerdir? Görüşlerinizi, düşünce ve tahminlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir