Windows 10’da FLAC Ses Formatı Desteği Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dünya yazılım devi Microsoft‘un piyasaya süreceği en son sürüm olan Windows 10‘a, bir ses formatı olan FLAC desteği gelecek.

Windows 10 bildiğiniz gibi birçok yenilikleri ve özellikleri de beraberinde getirecek. Tüm teknolojik platformlarda ortak kullanılabilme imkanı ile Microsoft kullanıcılarının şimdiden büyük beğenisini toplayan Windows 10’da en dikkat çekici yeniliklerden biri de FLAC ses formatı desteği gelecek olması.

Bugün geçtiğimiz saatlerde Microsoft Windows takımından Gabriel Aul, sosyal ağlardan Twitter‘da paylaşımları ile oldukça önemli açıklamalar yaptı ve biz tenoloji tutkunları da sizin için gelişmeleri takip ettik. Gabriel Aul’un Twitter’daki söz konusu paylaşımında en dikkat çekici detay, Windows Media Player’da oynatılan medya dosyalarının FLAC formatında oynatılıyor olmasıydı.

facebook müşteri hizmetleri

flac5

FLAC formatı ile ilgili de size birkaç bilgi vermek istiyoruz. FLAC ses formatını kısaca açıklamak gerekirse, modern müzik stüdyolarının da kullandığı ve amacı tamamen kayıpsız ses dosyası elde etmek olduğu bir ses formatıdır. FLAC’ın tam açılımı da Free Lossless Audio Codec‘tir. Çokça tercih edilen mp3 ses formatına nazaran FLAC çok daha kalite ve detay hatları sunan bir ses formatıdır.

flac4

Bugüne kadarki Microsoft Windows sürümlerinde bulunmayan FLAC ses formatı desteği, son sürüm Windows 10 ile birlikte artık bizimle olacak. Böylece FLAC ses formatlı medya dosyalarını oynatmak isteyen kullanıcılar, bilgisayarlarına Windows Media Player’dan başka medya oynatıcısı programı kurmak zorunda kalmayacaklar.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir