Windows 10’dan Geri Dönmek İsteyenlere!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows 10 sistemine ücretsiz olarak yükseltme yaptıysanız ve memnun kalmadıysanız artık istediğini gibi geçiş yapmadan önceki sisteminize geri dönüş yapabilirsiniz. Eğer Windows 10’a geçiş yaptıysanız ancak yine de bu işletim sistemi için henüz erken diyenlerdenseniz geri dönüş yapmak mümkün.

Bunun için de dikkat etmeniz bazı kurallar ve şartlar var elbette ki. Bunlardan biri de bu kararı Windows 10’a geçtikten sonraki ilk 1 ay içinde bu kararı vermeni gerektiği. Windows kendi güncellemesini yaparken kaydettiği kurtarma dosyalarını 1 ay sonrasında otomatik olarak silecektir ve bir daha geri dönüş şansınız olmayacaktır. Eğer Windows XP’den Windows 10’a geçiş yaptıysanız geri dönüş şansınız var mı herhangi bir bilgi verilmedi. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1’e geri dönüş mümkün.

facebook müşteri hizmetleri

Eğer bu kararı kesin olarak verdiyseniz biz yeniden hatırlatalım ki bilgisayarınızda bulan her fotoğraf, müzik vb. dosyalarınızı tekrardan yedekleyin, herhangi bir kaybolma sonucunda boşuna başınızı ağrıtmasın. Ve yine hatırlatalım ki eğer geri dönüş yapmaya karar verdiyseniz bilgisayarınızda dikkatiniz çekecek olan “Windows.old” isimli klasörü silmemiş olmanız gerekmekte çünkü tüm yedekler ve kurtarma dosyaları burda bulunuyor.

O halde artık başlayabiliriz…

Denetim masasından Güncelleme ve Güvenlik bölümünde olan “Recovery” seçeneğine tıklıyoruz. Buradan bizi yönlendirdiği pencerede ise “Go back to a previous version of Windows” tıklıyoruz. Bunun anlamı ise önceki Windows versiyonlarına geri dönün demek zaten. Bundan sonrası aslında nasıl Windows 10 yüklediyseniz aynı şekilde geri dönüşünü otomatik olarak yapacaktır. Sizin için arkanızı yaslanmanız yeterli.

Burada size neden geri dönüş yapmak istediğinizi soracak. Buradan gelen geri dönüşümler ile Windows 10 sistemini daha iyiye getirileceği Microsoft ekibi tarafından açıklandı. Bunu da hallettikten sonra geri dönüş işlemi başlamış olacak. Fişinizi çekmemeniz gerektiğini beklemeniz gerektiğini ve benzeri şeyleri ekranda yazacaktır. İşlem bittiğinde ise eski parolanızı isteme ihtimali olabilir bu sebeple hatırladığınızdan emin olmanızı diliyoruz.

İşlem burada tamamlandı. Bilgisayar açıldığında sizi eski Windows’unuza geri getirecek. Bazı dosyalarınız gitmiş olabilir ancak bunları yedeklediğiniz için herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Eski bilgisayarınızla iyi eğlenceler demek düşer bize de…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir