Windows 10’u Kaç Kişi Yükledi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows 10 ana sürümü henüz 2 ayını doldurmamışken yükleme rekoruna yaklaştı. Windows şirketinin en son işletim sistemi olan ve Windows 8‘in eleştirilen özelliklerini ortadan kaldıran işletim sistemi oldukça beğenildi.

Windows 10’u Kaç kişi Yükledi?

Windows 10 nasıldır

 

 

Windows 10 işletim sistemi yapılan açıklamalarla hedeflerinin üzerine ulaştı bile. Özellikle ilk ayda 75 milyon kişi tarafından yüklenen Windows 10, ikinci ayında bu oranı arttırmış gözüküyor. İkinci ayı doldurmadan ulaşılan kullanıcı sayısı ise 100 milyon olarak açıklandı. Bilindiği gibi Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz güncelleştirme imkanı tanıyan Microsoft böylece en güçlü başlangıcı yapmış oldu. Windows 7 işletim sisteminden 8’e geçen kullanıcı sayısı ise ilk aylarda sadece 60 milyondu.

Ayrıca Microsoft şirketi yeni Lumia modeli ile birlikte işletim sisteminin daha çok tercih edileceğini umuyor. Kısa zaman sonra üretilmesi beklenen bu telefonlarda işletim sistemi Windows 10 olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft şirketinin hedefi ise oldukça büyük. Şirket yöneticilerinin kısa süre içerisinde yani bir kaç içerisinde rakamların 1 milyara ulaşmasını bekliyor.

Windows 10 Yüklemeli miyim?

Bu sorunun cevabını kesinlikle evet. Çünkü Windows 8 in aksine işletim sistemi oldukça hızlı ve pratik. Alışıla gelen Windows 7 arayüzü ve menülerinin aksine daha renkli ve kapsamlı ama daha pratik sekmeleri ve ara yüzlerinin olduğunu ayrıca kısa yollarının daha pratik olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Windows 10 eskiden olduğu gibi driver bulma konusunda da size daha çok yardımcı oluyor. Windows 8‘in eksikliklerini gidermiş gözüküyor. Rahatsız edici bir başlat menüsü olmayan bu yeni işletim sistemi özellikle de hızıyla sizleri mest edecektir.

Windows 7 İnadı

wimdows 7 mi windows 8 mi

Ülkemizde ise Windows 10 işletim sisteminin bu rakamların gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise eskiden XP‘de olduğu gibi alışkanlıklarımızdan vazgeçememe. Şimdilerde de hala Windows 7 inadını sürdüren birçok kullanıcı olduğunu biliyoruz. Windows 7’ye alışan kullanıcılar yeni işletim sistemlerini oldukça karışık buluyor.

Ben aslında bu fikirde değilim. Bu konuda danışan kişilere Windows 7‘in geride kaldığını ve kesinlikle Windows 10’u denemeleri gerektiğini anlatıyorum. Daha renkli ve kapsamlı olaması karışık olduğu anlamına gelmemekle birlikte aksine daha rahat kullanım imkanı sunduğunu zamanla siz de anlayacak ve Windows 10 yüklediğinize pişman olmayacaksınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir