Windows 10’un İlk Güncellemesi Yolda!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Daha resmi çıkışının üzerinden çok geçmemesine rağmen ilk güncellemeye hazırlıklar başladı gibi. Yavaş yavaş tüm bilgisayarlara dağılmış olan ve ilk günden 14 milyon indirilmeye sahip olan Windows 10’un eski sürümlerden farklı olarak sürekli olarak güncellenecek ve sürekli olarak yeni özellikler eklenecek. Ayrıca bu sürüm Windows’un final sürümü de diyebiliriz. Bu güncellemelerden ilki ise yalnızca 2 hafta sonra çıkacak söylentileri geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

The Verge’ün haberine göre bu güncelleme, Microsoft içerisinde “Service Release 1” (SR1) olarak adlandırılıyor. Ağustosun ilk yarısında yayınlanacağı söylenen bu güncelleme işletim sisteminin stabilizasyonunda iyileştirmelere gidip küçük hataları da gidermeye yarayacak. Bu nedenle yeni işlevleri bu güncelleme ile beklememek gerek. Yeni işlevlerin geleceği güncelleme ile ilgili küçük dedikodular da gelmesi ile birlikte yalnızca Ekim ayında yayınlanacağını biliyoruz. Bunun yanında bu sonradan gelecek güncelleme de Microsoft ekibi arasında Threshold Wave 2 ismiyle geçiyor.

Treshold Wave 2 güncellemesi, Windows 10 içine entegre bi Skype ve Microsoft Edge tarayıcısı için eklentileri çalıştırabilirlik desteği gibi yenilikler gelecek. Özellikle Microsoft Edge’nin eklenti desteği ile çok daha iyileştirilebilir, kişiselleştirilebilir ve hızlı bir tarayıcı olabilir.

Windows 10’u test eden Insider’lar, bu işlevlere daha önceden erişme imkanına sahip olacaklar. Microsoft’tan Terry Myerson, firmanın “Windows 10 için gerçekten havalı güncellemeler üzerinde çalıştığı” haberini veriyor. Bu güncellemeler arasında taşınabilir cihazlar için pil ömrü geliştirmeleri olduğu düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir