Windows kablosuz yayın yapmak

facebook android iphone ayarlari

Windows kablosuz yayın yapmak
5 - 3 OY

Windows kablosuz yayın yapmak için ne yapmalıyım? Windows 8.1 Windows 10 kablosuz yayın nasıl yapılır? Windows 10 kablosuz internet yayını açma ayarları nasıl yapılır? Windows kablosuz paylaşım, Windows 10 kablosuz ağ paylaşımı, Windows 8 Wifi paylaşım, Windows hotspot, Windows ağ paylaşımı

Arkadaşlar birçok kullanıcı bilgisayarındaki internet erişimine paylaşıma açarak cep telefonu, tablet veya başka elektronik cihazlar üzerinden kablosuz ağına bağlanmak istiyor. Bu kullanıcılar bu haberimize çok sevinecek. Komut işlemi ile ağımızı paylaşıma açarak Wifi bağlantısı olan birçok cihaz üzerinden internet erişimi yapabileceğiz. Bu işlem Windows kullanıcıları için geçerlidir. WİNDOWS 7, WİNDOWS 8, WİNDOWS 8.1 ve WİNDOWS 10 üzerinden aşağıdaki adımları takip edecek kablosuz yayını başlatabilirsiniz.

Bizim işlem yaptığımız cihaz Windows 8, yani biz WİNDOWS 8 üzerinden ekran görüntülerini aldık diğer sürümlerde de yine neredeyse aynı şekilde işlem yapabilirsiniz. Şimdi haberimize geçelim.

Windows kablosuz yayın yapmak

1.Öncelikle bilgisayarımızdan komut sistemini çalıştırmamız gerekiyor. Windows 8 kullanıcıları aşağıdaki şekilde işlem yapabilir. Diğer kullanıcılar ise Ara sekmesine cmd yazarak Enter dediğinde Komut İstemi sayfası açılacaktır.

Windows kablosuz ağ paylaşımı

Windows 8 kablosuz yayın

2. Aşağıdaki resimde de gösterildiği gibi Komut İstemini Yönetici olarak çalıştırıyoruz.

facebook müşteri hizmetleri
Windows 10 kablosuz ağ paylaşımı açma
3. Aşağıda gördüğünüz ekran Komut İstemi sayfası bu ekran üzerinden bilgisayarınızda kullandığınız interneti paylaşıma açmamızı sağlayacak.
  • Adres satırına netsh wlan show drivers yazı enter yapıyoruz.
  • Daha sonra aşağıda da belirttiğimiz gibi komutu yazıyoruz ve kablosuz ağ adı ve şifremizi belirliyoruz. Adres satırına netsh wlan set hostednetwork mode : allow ssid=kablosuzagadi key=techkafa
  • Son olarak ta kablosuz ağı aktif hale getiriyoruz. netsh wlan start hostednetwork 

Wifi kablosuz ağı paylaşıma açma 

Windows 8 kablosuz yayın yapmak,, kablosuz paylaşım windows

4. İşlemimiz tamamlanmak üzere aşağıdaki resimde de belirtildiği gibi Ağ ve Paylaşım Merkezine giriş yapıyoruz. Daha sonra yeni gelen ağ bağlantısı sembolüne sağ tıklayarak özellikler diyoruz, açılan özellikler ekranında Paylaşım başlığını seçerek gelen ayarları ekran görüntüsündeki gibi ayarlayarak daha sonra tamam butonuna tıklıyoruz. Artık ağ paylaşıma açık hale gelmiştir. Kullanım sağlayabilirsiniz.Windows 10’a eski başlat menüsünü getirdiler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ağ ve Paylaşım Merkezi kablosuz ağı paylaşıma açma

Windows bilgisayarınızdaki interneti paylaşıma açma

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir