Windows Phone Güncellemeleri Aktarıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mobil platformlarda bulunan İOS, Android ve Windows Phone işletim sistemlerinin her birinin ayrı bir güncelleme yolları var. Öncelik olarak android’den bahsedersek, piyasada binlerce bulunan firma ve akıllı telefonlar olduğunu düşünürsek, Google tarafından yayınlanan en son ki raporda, Android 5.0 Lollipop güncellemesini hala %10 seviyesinde bir kullanıma sahip olması dağınıklığı açıkça ortaya koyan örneklerden sadece bir tanesi. Diğer yandan İOS‘dan bahsedersek bu platformun güncelleme konusundaki tüm hakimiyeti Apple‘a ait. Yeni bir yazılım ile Apple, İOS güncellemelerini hemen hemen aynı zaman dilimi içerisinde güncelleyerek başarısını gösteriyor. Son açıklamada İOS 8 kullanımı %80 civarlarına ulaşmış durumda.

facebook müşteri hizmetleri

Ana konumuz Winsows Phone işletim sisteminin güncelleme mekanizmasından bahsedersek, Windows Phone güncellemeleri Android kadar kötü olmasa da, henüz iOS kadar kısa süre içerisinde geniş kitlelere ulaşamıyor. Microsoft tarafından Windows Phone’lu cihazlar için yayınlanan güncelleme bölge ve operatörlere göre farklılık gösterebiliyor. Özellik olarak Amerika’daki operatörler bu konuda oldukça güçlü ve Microsoft’un dagıttığı güncellemeler, operatörlerden geçtikten sonra, Lumia cihazlara, aktarılıyor. Lumia olmayan, windows phone cihazlar ise güncellemeler üreticiler tarafından kontrol ediliyor.

Windows 10 Mobile sonrası bu durum değişecek. Microsoft, Windows 10 Mobile tabanlı cihazlarda güncelleme kontrolünü devralacak. Başka bir ifadeyle Microsoft güncelleme için düğmeye bastığı an tüm cihazlar bundan yararlanacak. Yani Windows phone cihazlar için güncelleme geldiği an microsoft tarafından onaylanınca tüm cihazlarda olacak. Operatörlerde olan bu işlem boşta kaldıktan sonra operatörler, Microsoft, Windows 10 Insider programını sürdürecek ve operatörler yeni özellikleri kayıt yaptıran her kullanıcı için yayınlayabilecek. Windows phone 8.1‘den Windows 10 güncellemesine geçerken sorunlar yaşayan fakat Windows 10 mobile sonrasında tüm kontrol Microsoft’un elinde olacak.win

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir