Windows RT Devam Ettirilmeyecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft, özellikle tabletlerde kullanılan işletim sistemi Windows RT sürümünü sona erdiriyor.

Microsoft’un ARM tabanlı işlemcilere özel hazırladığı işletim sistemi beklenen ilgiyi görememişti. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Windows 10 etkinliğinde, yeni işletim sisteminin bütün cihazlarda kullanılacağı duyurusunun ardından, Windows RT’nin rafa kaldırılacağı da kesinleşti.

Windows RT’nin tercih edilmemesinde en büyük sebeplerden birisi .exe uzantılı dosyaları çalıştırmaması oldu. Bir çok Windows uygulaması x86 komut setine uygun olarak hazırlanıyor, Windows RT tabletler ise yalnızca Microsoft Mağazası üzerinde bulunan uygulamalar ile yetinmek zorunda kalıyordu. Her ne kadar Microsoft uygulamalarını arttırmayı hedeflese de, hala iOS veya Android ile mücadele edebilecek kadar çeşitli uygulamaya sahip değil.

facebook müşteri hizmetleri

surface por

Yeni nesil işlemciler ile birlikte daha başarılı x86 tabanlı Windows tabletler de ortaya çıkınca, Windows RT’nin çekiciliği iyice azalmış oldu.

Microsoft’ta çalışan bir yetkili, Windows RT’nin geleceği hakkında sorulan sorulara yanıt verdi. Şu anda mevcut bulunan Windows RT tabletlerin yeni bir güncelleme sayesinde Windows 10’da bulunan bazı yeni güncellemeleri alacaklarını söyleyen Microsoft yetkilisi, bu özelliklerin içeriği hakkında fazla bir bilgi vermedi. Bu durumda en iyi tahminimiz yenilenen bir arayüz ve belki de yeni Windows asistanı Cortana’nın eklenmesi olacağı yönünde.

Gelecek olan yeni Surface Pro 4 serisinin Windows 10 yüklü bir şekilde çıkacağı, yeni bir RT sürümünün olmayacağı tahmin ediliyor. Windows RT’nin alacağı güncellemelerin ne gibi yenilikler getireceğini ise zaman içerisinde göreceğiz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir