Winrar Güvenlik Açığı Bulundu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Winrar sıkıştırı program olma özelliğinin yanı sıra neredeyse tüm bilgisayarlar da kullanılan önemli bir programdır. Ayrıca programın yıllardır tercih edilmesinin en önemli sebebi ise güvenilir olması ve kalitesinin hiç tartışılmaması. Şimdiler de ise Winrar ciddi tehlike ile karşı karşıya kaldı.

Winrar’da Güvenlik Tehditi

winrar

facebook müşteri hizmetleri

Winrar yıllardır şikayetsiz anılsa da ve milyonlar tarafından yüklense de şimdilerde oldukça ciddi güvenlik açığı ile karşı karşıya kaldı. İddialar ise oldukça çarpıcı hatta bu iddiadan da öteye gelmiş ve test edilmiş durumda. Winrar şimdiler de bilgisayarınızın dışarıdan kontrol edilebilmesine aracılık ediyor.

Winrar güvenlik açığı videoda da gösterildiği gibi oldukça kolay bir şekilde bilgisayarınıza girebiliyor ve anında kontrolü ele alabiliyor. SFX dosya tipinin açılması bu güvenlik açığına sebep oluyor.

Winrar İddiaları Doğruladı Ancak Ciddiye Almadı

500 milyon üzerinde kullanıcı sayısına ulaşan bir programın nasıl bu soruna sebep olduğu ise merak konusu oldu. Şirket ise tüm bu açıklamaları doğrular nitelikte bir açıklama yaparak iddiaları da doğruladı. Ayrıca şirket olayı pişkinlikle karşılayarak sorunu çok ciddi görmese de teknoloji uzmanları olayın ciddiye alınması gerektiğini anlattı. Winrar bu sorunu çözmek için adım atmayacak gibi durması ise kullanıcılarının tedirginliğine yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir