WordPress 4.1 Güncellemesi Çıktı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

WordPress‘in en yeni güncellemesi, tam da yeni yıl arifesinde, kullanıcılara sunuldu.

Jazz sanatçısı Dinah Washington‘ın anısına “Dinah” ismiyle gelen WordPress 4.1 güncellemesinde birçok yenilik ve yepyeni bir tema bulunuyor.

2015-laptop-1024x533

WordPress her yıl yeni bir tema yayınlıyor ve bu sene de geleneği bozmadı. Yeni temanın ismi Twenty Fifteen. WordPress ile birlikte paket halinde gelen bu tema Google‘ın 990 fontunu kullanıyor. Oldukça hoş bir görünüme sahip ve gayet kullanışlı gözüküyor.

facebook müşteri hizmetleri

wordpress

Yeni WordPress güncellemesi ile birlikte gelen bir diğer özellik ise yazı yazarken dikkatinizin dağılmasını engelleyen “Distraction Free” özelliği. Bu özelliği aktif hale getirirseniz, yazı yazmaya başladığınız anda etraftaki tüm dikkat dağıtıcı etmenler ortadan kalkıyor. Yalnızca yazdığınız yazı ve onunla ilgili kısımlar görünür kalıyor. Kendi deneyimlerimizden de yola çıkarak, oldukça faydalı olabilecek bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni güncelleme ile birlikte ufak değişiklikler de geliyor. Yazılara doğrudan gömülü olarak çıkarılabilecek Vine videoları, yeni dil seçenekleri ve istediğinizden yerden hesap oturumunuzu kapatabilmenizi sağlayan özellikler var. Ayrıca geliştiriciler için özel yenilikler de yapılmış.

WordPress kullanıcıları güncellemesi indirip elle kurabilir. Ya da dashboard üzerinden güncellemeyi yükleme şansınız da bulunuyor.

Yeni güncelleme ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi resmi duyuru sayfasında bulabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı