WordPress Featured Video Ekleme

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu yazımda bloglarında WordPress alt yapısını kullananlar için öne çıkarılan görsel yerine öne çıkarılan video ekleme yani featured video ekleme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım. Featured video ekleme işlemini kod yardımı ile de yapabilirsiniz ancak herkesin kod bilgisi olmadığını düşünerek bu işlemi herhangi müdahale olmadan nasıl yapacağınızı anlatmak istiyorum.

WordPress featured video ekleme için kod müdahalesi yerine basit bir eklenti kullanacağız. Bu eklenti ile sitenizin içerik oluşturma kısmının hemen altında Featured Video kısmı çıkacak ve yazının üstünde çıkan öne çıkarılmış görsel yerine bu video çıkıyor olacak. Dilerseniz eklenti sizin için kapak fotoğrafı da oluşturuyor yada aşağıda göstereceğim ayarlar ile site dolaşımında gösterecek görsel için farklı bir görsel atamanız da mümkün.

WordPress Featured Video Ekleme Nasıl Yapılır?

1. Featured video ekleme işlemi için Featured Video Plus eklentisini buradan indirin veya direk olarak panel üzerinden bulup kurun.

2. Eklentiyi aktive ettikten sonra içerik oluşturma alanda öne çıkarılmış görsel kısmının hemen altında video ekleme kısmı gözükecektir. Buraya videonuzu ekleyerek öne çıkarılmış görsel yerine video eklemeniz mümkün.

3. Videonun site dolaşımındaki farklı boyutlarda çıkan haber görsellerinde gözükmemesi bunun yerine farklı bir görsel eklemek için WordPress paneli üzerinden Ortam kısmına gelerek eklentinin ayarlarının bulunduğu kısımda “

facebook müşteri hizmetleri
Featured Video Ekleme
Featured Video Ekleme

4. Bundan sonra video eklemek istediğiniz görsellerinde yazının üzerinde videonun gözükmesini sağlayabilir, site dolaşımında farklı görsel göstermek için videoya ek olarak farklı bir öne çıkarılmış görsel ekleyebilirsiniz.

Featured video ekleme işlemini bu şekilde tamamlıyoruz. Artık yazılarınızı içerisine kolayca featured video ekleme yapabilir, site dolaşımı için belirlediğiniz farklı bir görseli gösterebilirsiniz. WordPress ile ilgili şu konuların da dikkatinizi çekeceğini düşüyorum:

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri

WordPress Giriş Alanı Wp-Admin Nasıl Değiştirilir

Ücretsiz WordPress Temaları

WordPress bildiğiniz gibi son dönemde kullanımı giderek artan ve insanların sık sık karşılaştığı bir çok sorun olan bir platform. Featured video ekleme sorunu dışında karşılaştığınız ve çözüm aradığınız WordPress sorunları için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir