World of Warcraft Token Sistemi Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

World of Warcraft, on seneden fazla bir süredir oyuncularına hizmet veriyor.

Özellikle Mists of Pandaria eklenti paketinden sonra oyuncu sayısında çok fazla bir düşüş yaşamıştı. Belli ki Uzak doğu teması bir çok oyuncuyu, World of Warcraft’tan uzaklaştırmış muhtemelen başka MMORPG oyunlarına yönlendirmişti.

Fakat Warlords of Dreanor eklenti paketi ile, Blizzard yeniden World of Warcraft’ta oyuncu sayısında rekor bir sayıya ulaştı. Eski oyuncuların geri dönmesi ve yeni oyuncuların da katılması ile Warlords of Dreanor’un ilk günü yaşanan aşırı yoğunluk nedeniyle aslında kimse oyunu oynayamamış olsa da artık her şey oldukça stabilize gözüküyor.

World of Warcraft “Token” Nedir?

Bu kadar sene boyunca paralı üyelik sistemini devam ettirmiş olan Blizzard’ın oyunu artık ücretsiz yapmasını dileyebilirsiniz ama maalesef ki bu şimdilik mümkün görünmüyor. Bunun yerine “Token” yani jeton adı verilen bir yeniliği bizlere tanıttı.

facebook müşteri hizmetleri

Oyun içi mağazadan gerçek para ile satın alabileceğiniz Token’in özelliği ise bir aylık üyelik ücreti ödemenize eş değer bir şekilde “game time” yani oyun zamanı vermesi. Token’in tek özelliği ise bu değil. Token’i mağazadan satın aldıktan sonra Auction House’ta diğer oyunculara satabilirsiniz. Fakat belirtelim ki çok uçuk fiyatlar ile bir anda zengin olmayı düşünmeyin, çünkü Blizzard bunu önlemek için Token’lerin belirli bir fiyatta satılmasını ayarlayacak bir formül geliştiriyor.

Eğer Acution House’tan bir Token alırsanız bu Soulbound oluyor ve bir daha başkasına satamıyorsunuz. Böylece Token ticaretinin karaborsaya dönüşmesi de bizzat Blizzard tarafından engellenmiş oluyor.

World of Warcraft üzerindeki özellikle oyun içi paranın üçünü parti altın alım – satımını ve karaborsasını önlemek amacı yapılan bu sistemin ne zaman geleceği için kesin bir tarih verilmedi. Yakın zamandaki bir “Patch” ile gelmesi bekleniyor.

Umarız ki bu sistem ile oyun içi çok pahalı satılan materyallerin de fiyatı düşer. Word of Warcraft oyuncuları, zaten tamir, flask, enchant için para biriktirirken bu “Token” sistemi ile bir sonsuz dönüşümün başlayacağı ve oyun amacının Raid’ler değil para biriktirmek olacağı gibi bir kehanette bulunsam pek yanlış olmaz sanırım?

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

2 thoughts on “World of Warcraft Token Sistemi Geliyor

 • 7 Nisan 2015 at 11:48
  Permalink

  Yok abi Çoluğumu çocuğumu yedi bu billizard doymadı halen.

  Reply
 • 7 Nisan 2015 at 11:48
  Permalink

  Yok abi Çoluğumu çocuğumu yedi bu billizard doymadı halen.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir