WoW’da 100 Level Olunca Yapmanız Gereken 10 Şey

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

World of Warcraft’ın son paketi Warlords of Draenor başladı. Belki aramızdan bazıları 100 levela ulaştı bile. WoD’un raidleri ise henüz açık değil. Biz de raid beklemek istemeyen ve daily quest’lerden sıkılan oyuncularımız için bir liste yaptık. 10 adet öneriden oluşuyor listemiz:

1- Heroic Zindanlara Katılın: 100 levela ulaştığımız zaman 4 tane zindan açılıyor. Bu zindanların Heroic zorluk derecesindeki mob’larından 630 levellik itemler düşüyor. Yeni 100 level olmuş bir karakter için bu itemler çok yararlı oluyor.

warlords of draenor dungeon

2- Kalan Bütün Bölgeleri ve Level Görevlerini Tamamlayın: Son levela ulaşmak için tabi ki bütün görevleri yapmamıza gerek yok fakat bunu yapmak bir hediyeyle sonuçlanıyor. Eğer bir bölgeyi tamamlarsak, bize verilecek bir not ile başka bir görev daha yapıyoruz ve bu görev sonrasında bir takipçi, gösterişli bir pet veya Toy Box için birşeyler kazanıyoruz.

3- Apexis Kristallerini Toplayın: Apexis kristalleri Warlords of Draenor’un para olarak geçen yeni hazinesi. Apexis kristalleriyle pet, özel kıyafetler veya güçlü itemler satın almak mümkün. Peki Apexis kristallerini nereden bulabiliriz? Draenor kıtasındaki rare mob’lardan, günlük görevlerden veya belli yerlerden toplayabiliriz.

4- PvP Kıyafetlerinizi Giyin ve Ashran İçin Sıraya Girin: Ashran, Draenor’da 100 level karakterler için yeni PvP haritası. Ashran’da reputation puanı kazanıp “Artifact Fragments” toplayabiliyoruz. Bu itemler de 660 levellik PvP kıyafetleri almamıza yarıyor.

warlords of draenor ashran

5- Nagrand’da Rare Canavarlar ve Hazineler Bulun: Nagrand bölgesinde çok değerli rare mob’lar mevcut. Çoğu solo olarak kesmek için fazla güçlü. Fakat bu mob’lardan harika itemler düşüyor. Denemenizi öneririm.

facebook müşteri hizmetleri

6- Garnizonunuzu Raidlere Hazır Hale Getirin: Raidler Aralık ayında açılacak. Eğer raid yapmaya hevesliyseniz garnizonunuzu iyi hazırlamalısınız. Öncelikle bir ahır almanız gerek, sonra bir hurdalık, Inn veya Tavern gerekiyor ve eğer Allience iseniz Dwarven Bunker, Horde iseniz War Mill koymanız şart.

warlords of draenor garrison

7- Garnizon İhtiyaçlarını Karşılayın: Garnizon levelini arttırmak için binlerce odun kutusuna ihtiyaç duyacağız. Bu tahtalar Tier 17 raid bonusu kazanmak istiyorsak da lazım olacak. Odun önemli arkadaşlar. Bunun için garnizona bir adet Lumber Mill kurmak yardımcı olacaktır, bazı rare’lardan ve hazinelerden de odun kutusu düşüyor.

8- Auction House’u Sömürün: Yeni bir ek paket demek yeni itemler demek. Yeni itemler demek oyunun ekonomisine canlılık demek. Eğer elinizi hızlı tutarsanız Auction House’dan iyi bir gelir yapabilirsiniz. Sadece rare itemler de değil, ürettiğiniz itemlere diğer sınıfların ihtiyaç duyabileceğini de hesaba katarak AH’yi kullanın.

9- “Faction reputation” Kazanmaya Çalışın: Draenor ile beraber gruplara özel reputation puanları sistemi de değişti. Artık olay, rare elite canavar kesmek ve hazine toplamak. Rare öldürün, hazine getirin, rep kazanın. Ayrıca “Steamwheedle Preservation Society” isimli bir grup eklendi oyuna. Açıkçası ne işe yaradıklarını bilmiyorum. Zamanla öğreniriz diye düşünüyorum.

10- Eski Görevleri Yapın: Arkada bıraktığınız görevleri ve achievement’ları da toplamaya çalışın. Mesela hala Pandaria’yı bitirmediyseniz 100 level olup bu adanın altını üstüne rahatça getirebilirsiniz. Bu önerim eskiyi hatırlamak için, nereden geldiğimizi unutmamak için…

Bizim aklımıza gelenler bunlar. Eğer siz de 100 level olduğunuzda yapılacak güzel etkinlikler bulursanız bize yazın, biz de buradan paylaşalım. Herkese WoW dolu günler diliyorum.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir