Xbox 360 Emülatörü Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Konsol yerine bilgisayarı seçen oyuncular emülatörlerin önemini çok iyi bilir. Gerek PS1 ve PS2‘deki oyunları sırf eğlencesine oynamak, gerek NDS ve PSP‘deki oyunları konsola para vermemek için oynamak, gerekse SNES ve NES gibi eski ve efsanevi konsollarda çıkan oyunları oynayabilmek için ideal bir yöntem. El konsollarını saymazsak çıkan en yeni konsol emülatörü Wii için Dolphin‘ken bu durum Xbox 360 lehine değişebilir. Son çalışmalarla beraber Xbox 360 emülatörü geliyor gibi.

facebook müşteri hizmetleri

Yıllardır üzerinde uğraşılmasına rağmen bir türlü meyvesini veremeyen proje Xenia, bir Xbox 360 emülatörü projesi. Neredeyse Xbox 360‘ın çıkışından beri devam eden bu proje sonunda işe yarar sonuçlar vermeye başladı. Yayınlanan videolara göre Xenia şu anda 2006’da çıkan Sonic The Hedgehog ve Dragon Ball Raging Blast‘i çalıştırabiliyor. Her ne kadar modellemelerde sorun çıkartsa da (Dragon Ball Raging Blast’te kaplamaların siyah görünmesi gibi) oyunlar şimdilik bu seviyede stabil olarak çalışıyor.

Peki bu projenin başarıyla tamamlanması ne demek? Bu projenin tamamlanması Fable 2, Red Dead Redemption, Bayonetta, Halo 3 ve Gears of War 3 gibi konsolun seçkin oyunlarını bilgisayarımızda rahatlıkla oynayabileceğiz demek. Tabii ki PS2 emülatörünün bile şu anda ne kadar yüksek bir sistem istediğini düşünürsek Xbox 360 emülatörünün nasıl bir sistem isteyeceğini siz düşünün.

Xenia’nın neler başardığını görmek istiyorsanız aşağıdaki videolardan yardım alabilirsiniz. Emülatörün bu şekilde devam ederse yıl sonunda son sürümü ile yayınlanması bekleniyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir