Xbox Elite Controller Xbox One ve PC İçin Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz saatlerde düzenlenen Microsoft E3 konferansında Xbox One‘a geriye uyumluluk dışında bir de yeni bir kontrolcü duyuruldu. Windows 10 ile de uyumlu çalışacak olan Xbox Elite Controller, tamamen kişiselleştirilebilir olması ile dikkat çekiyor.

Uzun süre Xbox 360 kontrolcüsüne nazaran (bilen bilir) daha rahatsız olmasıyla tepki toplayan Xbox One kontrolcüsü yerini bu yeni kontrolcüye bırakmaya hazırlanıyor. İki çeşit analog tipine sahip olan yeni kontrolcüde kullanıcılar ister klasik Xbox analoglarını, ister tıpkı PlayStation‘larda olduğu gibi daha “yüksek” analogları yeni kontrolcülerine takabilecekler. Tetik tuşları da oyuna göre değiştirilebiliyor, tetik kilidi shooter oyunlarında daha sabit bir hale getirilebiliyorken Forza gibi yarış simülatöründe daha hassas bir şekilde kullanılabiliyor. Tek tuşunuzla bu iki mod arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

facebook müşteri hizmetleri

Xbox Elite Controller‘da öne çıkan başka bir özellik de konsolun arkasında bulunan tuşlar. İstediğimiz komutu atayabileceğimiz bu tuşlar oyunda zor durumlarda bize yardımcı olabilecek ve onları da istersek başka tuş takımlarıyla değiştirebileceğiz.

Kontrolcünün belki de en önemli özelliği ise “X,Y,A,B” tuşlarını oyunda nasıl rahat edeceksek öyle atayabilecek olmamız. Bu özellik özellikle PlayStation konsollarında büyük bir sıkıntı yaratıyordu ve Microsoft’un bu konuda yaptığı hareket oldukça etkili olmuş diyebiliriz.

Yeni Xbox Elite Controller için yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir