Xbox One Daha Çok Para Harcatıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bütün shooter oyunlarının yayıncıları Sony’nin değimiyle shooter oyunların yeni evi PlayStation 4’e yönelirken Ubisoft yeni oyunu The Division’ı ekstra para ve zaman harcayarak Xbox One’a da çıkarmakta kararlı. Peki neden? Ubisoft’un son finansal raporuna baktığımızda bunun sebebini açık bir şekilde görebiliyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Ubisoft’a göre PlayStation 4 kullanıcılarının harcadığı her bir dolar için Xbox One kullanıcıları 1.25 dolar harcıyor. Önemli bir fark söz konusu olduğundan Ubisoft, daha çok para harcayan Xbox One kullanıcılarının yanında kalmayı tercih ediyor.

Ubisoft ayrıca yaptığı satışların platformlara dağılımlarını da paylaştı. %41 ile PlayStation 4 liderlik koltuğuna otururken geri kalan kısmı %27 ile Xbox One, %12 ile PC, %6 ile Wii ve %4 ile Xbox 360 tamamlıyor. Kalan %10luk kısımda ise PlayStation 3 ve mobil yer alıyor.

Her ne kadar Xbox One kullanıcıları daha çok para ödese de PlayStation 4’ün kullanılma oranı hala çok yüksek. Xbox One satışları PlayStation 4’ün gerisinde kalsa da Microsoft anlaşılan bu açığı kapatmanın yollarını bulmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir