Xbox One Kumandası OS X’de Nasıl Kullanılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un Xbox One konsoluna ait kumandayı OS X işletim sisteminde kullanmanız artık mümkün.

Microsoft’un Xbox kumandaları oyuncular için oldukça ideal ve kaliteli seçenekler olarak karşımıza çıkıyor. Xbox One için yayınlanan oyun kumandasını Windows üzerinden kişisel bilgisayarınızda kullanabilmeniz de mümkün. Piyasada bulaibleceğiniz çoğu oyun kumandasından daha başarılı bir performans sağlayan bu kumandaları OS X işletim sisteminde kullanmak ise şimdiye kadar mümkün değildi.

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft’Un kendi işletim sisteminde Xbox One kumandasını kullanabilmek için, yayınlanan resmi kumanda sürücüsünü indirmeniz gerekiyor. Fakat, tahmin edilebilecek sebeplerden, OS X için herhangi bir sürücü yayınlanmış değil. Bu iş normal kullanıcılara kalmış.

FranticRain isimli bir kullanıcı, Microsoft’un kumandasını OS X üzerinde çalıştıracak yeni bir sürücüyü internet üzerinde yayınladı. Mac bilgisayarınızda Xbox One kumandasını kullanabilmek için öncelikle bu adresteki dosyaları indirip, bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Sistem açıldıktan sonra kumandayı USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayın. Hepsi bu kadar.

Şu ana kadar Xbox One kumandasını yalnızca kablolu olarak kullanabiliyorsunuz. Yayınlanmış herhangi bir kablosuz alıcı bulunmuyor. Bu yüzden, eğer kablosuz olarak oynamak istiyorsanız, Xbox 360 kumandaları hala en iyi seçenek olarak görülebilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir