Xbox One Oyunları Windows 10’da Oynanabilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Xbox’ın dün açıkladığı yenilikle birlikte Xbox One ve Windows 10 PC veya tablet sahibi tüm kullanıcılar oyunlarını Windows 10 platformları üzerinden devam ettirebiliyor olacak. Geçtiğimiz aylarda yalnızca belli bir kitleye deneme amacıyla sunulmaya başlayan özellik dün itibari ile gerekli koşulları sağlayan tüm Xbox One sahipleri açıldı. Böylece konsolunuzun başında olmasanız dahi Windows 10 cihazınız üzerinden oyun keyfinize kaldığınız yerden devam edebiliyor olacaksınız.

facebook müşteri hizmetleri

Oyunlarınızı Windows 10 platformunda da oynayabilmeniz için öncelikle Xbox One arayüzünüz üzerinden Settings > Preferences > Allow game streaming to other devices yolunu izleyerek diğer cihazlara izin vermeniz gerekiyor.

Daha sonra Windows 10 arayüzünden Xbox uygulamasını açıp cihazınızı şu yolu izleyerek tanımlamanız gerekiyor: Connect > + Add a device

Windows 10 PC’nizi tanımladıktan sonra Home > Recently Played seçeneğine tıklayarak oyunu oynamaya devam edeceğiniz konsolu belirleyin ve Windows 10 üzerinden Xbox One oyunlarını oynamaya başlayın.

Profil, parti konuşmaları ve paylaşma özelliklerine de güncellemeler getiren Xbox One, oyuncuları oldukça sevindirecek gibi duruyor. Daha detaylı anlatım için Xbox resmi sitesi üzerinden yayınlanan yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir