Xbox One Xbox 360 Oyunlarını Çalıştırmaya Başlıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

E3‘ün ilk gününde büyük şirketler bombalarını teker teker patlatmaya başladı. Bu sabaha karşı 04:00’da başlayan Bethesda konferansı Doom ve Fallout 4 gibi büyük oyunların detayları ile birlikte karşımıza çıkarken Dishonored 2 de oyunculara tanıtıldı. Bugün geçtiğimiz saatlerde gerçekleşen Microsoft konferansı da oyunculara heyecan dolu dakikalar yaşatmaya yetti. Bunlardan en büyüğü ise konferansın başında tanıtılan Xbox One için “geriye uyumluluk” özelliği oldu.

facebook müşteri hizmetleri

Özetle nedir geriye uyumluluk? Yıllardır Nintendo‘nun konsollarında kullandığı bu özellik yeni nesil bir konsolun bir önceki nesildeki oyunları çalıştırmasına yarayan bir özellik. Peki bu ne demek oluyor? Xbox One artık Xbox 360 oyunlarını da destekleyecek, yani tüm Xbox 360 kütüphanesini artık Xbox One‘da da oynayabileceksiniz.

Peki bu sistem nasıl çalışacak? Yapmanız gereken tek şey Xbox 360 oyun diskini Xbox One’a takmak ve oyunu hesabınızda etkinleştirmek. Bu kadar basit. Eğer yeni bir oyun almak isterseniz de Xbox Live Marketplace’den Xbox 360 oyunlarını satın alabileceksiniz.

Microsoft’un Xbox One için yaptığı bu hamle şüphesiz konsolun satışlarını da iyi yönde etkileyecektir, sonuçta Xbox 360‘ı olduğu için yeni konsol almayan çok oyuncu var ve bu onların yeni nesile geçişini hızlandırabilir.

Yine de gösterilen oynanış demosunda frame rate’in biraz düştüğü, daha doğrusu hafif “kastığı” gözlerden kaçmıyor, ancak gelecek dönemlerde ufak bir güncelleme ile Microsoft bu sorunun üstesinden gelecektir.

Microsoft‘un ve diğer şirketlerin E3 haberlerini takip etmek için bizden ayrılmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir