XBOX One’a 60FPS Video Kayıt Özelliği Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Her ne kadar geçtiğimiz nesilde Nintendo Wii‘den sonra gelerek satışlardan ikinci olarak çıksa da yeni nesilde satışlar XBOX‘ın istediği gibi gitmiyor. Özellikle Sony‘nin PS4‘ü karşısında büyük hezimete uğrayan, özellikle exclusive oyunlar konusunda PS4 ve Wii U‘nun çok altında kalan XBOX One için Microsoft çabalamaya devam ediyor.

facebook müşteri hizmetleri

İlk başta XBOX One‘ın duyurusunun yapıldığı etkinlikte 24 saatte bir açılma mecburiyeti gibi bir sürü katı ve deyim yerindeyse saçma kurallar koyan, daha sonra oyunculardan gelen ağır eleştiriler sonucunda hepsinden teker teker vazgeçmek zorunda koyan Microsoft, hala konsoluna yeni özellikler getirerek canlandırma çabasında.

En son daha geniş kitlelere ulaşmak ve her cebin karşılayabilmesi için XBOX One paketinden Kinect‘i çıkararak konsolun Kinect’siz çalışmaması kuralını kaldıran Microsoft, daha sonra Windows 10 sisteminin XBOX One‘a geleceğini de açıklayarak bazı hayranların takdirini kazanmıştı. Şimdi ise Sony’nin ayak izlerini takip ederek getireceği yeni özellik ise konsola 60fps video kayıt özelliğinin gelecek olması. Yani gelecekte oynadığımız oyunları ya da izlediğimiz film/dizileri XBOX One’da kaydedebileceğiz. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir XBOX One etkinliğinde duyurulan bu özelliğin ne zaman geleceği ise şimdilik belli değil.

İşin komik tarafı ise 30fps’ten yukarı çıkamayan bir konsolun nasıl 60fps video kaydı yapacağı. Yani tamam konsol güzel, iyi hoş ama sonuçta yapamadığını nasıl kaydetsin sonuçta? Microsof’un bu konuda ne yapacağı henüz belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir