XCOM 2 Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2K 90’ların efsane serisi UFO‘yu (ya da daha bilinen adıyla XCOM) satın alarak reboot etmek için çalışmalara başlamıştı. Bu çalışmaların ilk ürünü Sid Meier‘ın stüdyosu Firaxis Games‘ten çıkan XCOM: Enemy Unknown oldu ve beklenenden çok daha iyi bir şekilde karşımıza çıktı. 2K serinin gidişatını beğenmiş olacak ki devam ettirme kararı aldı, XCOM 2, PC’ye özel olarak duyuruldu.

facebook müşteri hizmetleri

Geçtiğimiz günlerde de 2K yeni duyuracağı oyunu için Advent isimli hayali bir şehrin web sitesini açmıştı. O Advent şehri aslında XCOM 2‘nin tam göbeğinde yer alıyor. 2035’te uzaylılara yenilmiş olan insanlar, uzaylıların egemenliği altında yaşamaya çalışıyor ve Advent de uzaylılar tarafından yönetilen şehirlerden bir tanesi. Yeniden komutan (ya da oyundaki adıyla commander) olarak oynadığımız oyunda bu kez amacımız dünyayı uzaylılardan kurtararak yeniden insan egemenliği altına sokmak.

Gelen bazı ufak tefek bilgiye göre XCOM 2 karşımıza yeni oynanış mekanikleri ve yeni uzaylı türleri ile çıkacak. Trailer’da gördüğümüz kadarıyla yılana benzeyen bir uzaylı var ve insan ordusu da drone kullanabiliyor. Ayrıca her seferinde savaşacağınız harita farklı olacak, çünkü yeni harita teknolojisi her seferinde rastgele bir harita oluşturarak bizden yeni taktikler geliştirmemizi bekleyecek.

Tıpkı ilk oyunda olduğu gibi XCOM 2 de Firaxis Games tarafından geliştiriliyor. Kasım ayında çıkış yapması beklenen oyun için yeni bilgiler büyük ihtimalle E3‘te gelecek. Yayınlanan trailer’ı ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir