XCOM 2 Gamepad Desteklemeyecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Firaxis Games‘in geliştiriciliğini yaptığı ve 2K‘in dağıtımcılığını üstlendiği XCOM 2 hakkında E3 öncesi haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde duyurusu gerçekleştirilen XCOM 2‘nin çıkış döneminde gamepad desteği olmayacağı açıklandı.

Her ne kadar şu an öyle bir planları olmasa da gelecekteki taleplere göre gamepad desteğini getirebileceklerini belirten Firaxis‘in yapımcı yönetmeni Jake Solomon, XCOM 2 için büyük hedeflerinin olduğunu, bu hedefleri hayata döndürmek için de firmanın tüm deneyimlerini kullanmaları gerektiğini söyledi ve şöyle devam etti: “Deneyimimiz PC’de. PC evimiz ve burada gerçekten rahatız.”

facebook müşteri hizmetleri

XCOM 2‘den önce yayınlanan XCOM: Enemy Unknown her ne kadar başta PC‘ye özel olarak çıkış yaptıysa da daha sonraki dönemlerde XCOM: Enemy Within ile beraber konsolları da ziyaret etmiş ve gamepad desteği getirilmişti. Bu yüzden her ne kadar gamepad desteği olmaması bize şaşırtıcı gelse de, XCOM‘ın bir strateji oyunu olduğunu ve strateji oyunlarının tadının en iyi klavye ve mouse ile çıktığını unutmamakta fayda var.

Yazar notu: Her ne kadar böyle yazsak da XCOM: Enemy Within‘i konsollarda oynama şansı bulmuş biri olarak söyleyebilirim ki en az konsollarda da PC’den aldığınız kadar keyif alabiliyorsunuz. Firaxis Games bu konuda çok güzel bir iş çıkarmış.

XCOM: Enemy Unknown‘un direkt devamı olan ve uzaylılar tarafından işgal edilmiş dünyayı kurtarmaya çalışacağımız XCOM 2, Kasım ayında PC‘lere özel olarak çıkış yapacak. Oyun ile ilgili daha ayrıntılı bilgilerin E3‘te sunulması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir