XCOM PS Vita’ya Mı Geliyor?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz aylarda duyurulan XCOM 2 ile tüm strateji sevenler bayram etmişti. Fakat serinin geliştiricisi Firaxis Games ve dağıtımcısı 2K bunun oyunculara yetmediğini düşünmüş olacak ki yeni bir projenin hazırlıklarına başlamış bile. Gelen yeni raporlara göre XCOM: Enemy Unknwon Plus isimli bir oyun PS Vita’ya geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Kore video oyunları derecelendirme listesinde ortaya çıkan belgeye göre PS Vita için geliştirilen XCOM: Enemy Unknown Plus isminden dolayı bazılarına Playstation Plus sistemini hatırlatıyor. Teoriler oyunun Playstation Plus sahipleri için geliştiriliyor olduğu yönünde olsa da çoğu kişi oyunun sadece PS Vita’ya geleceği için bu ismi aldığını düşünüyor. Her halükarda PS Vita yeni bir 2K oyununa kavuşacak, orası kesin gibi görünüyor.

Bu 2K’in popüler serilerini PS Vita’ya ilk getirişi değil. Bundan birkaç yıl önce Rapture’ı konu alan bir Bioshock oyunu PS Vita için geliştiriliyor olsa bile daha sonra iptal edilmişti. Bunun dışında geçtiğimiz yıl Borderlands 2 PS Vita için portlanmış, fakat port sorunlarından dolayı çok da beğenilmemişti.

Her ne kadar üçüncü parti dağıtımcılar hala PS Vita’daki potansiyeli açığa çıkartmaya çalışsa da Sony geçtiğimiz aylarda PS Vita’ya desteğini çektiğini resmen açıklamıştı. Bunun dışında şimdilik duyurulan World of Final Fantasy dışında AAA kalitesinde başka bir oyun görünmüyor -ki bizce bu durum içler acısı.

Bakalım bu duyuru PS Vita’nın satışlarını nasıl etkileyecek…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir