Xeon E7 İşlemci Fiyatı Belli Oldu, Satışa Sunuldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İntel yeni veri merkezleri ve veri altyapısı için çözüm için yeni tasarladığı Xeon sunucu işlemcisinin en son modeli Xeon E7 v3 satışlarına başlanmak üzere. İntel Xeon E7 işlemcisi IBM’in POWER8 ve Sun’ın SPARC sunucu işlemcileri ile sıkı bir rekabete girişecek. 18 çekirdeğe kadar ölçeklendirilebilen işlemci 45MB‘a kadar da Seviye 3 önbellek sunuyor. Xeon E7 v3 işlemcisinin Xeon E7 v2 işlemcisine göre yüzde 40’a kadar performans artışı sağlayacağı belirtiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni model bu işlemci x86 tabanına uyumlu olacak. Xeon E7 işlemcisi 3.2 GHz hızda çalışıyor ve diğer yandan tasarım gücü ise 165W seviyesinde. 32 sokete kadar tüm işlemleri yapabilmekte. 1.5TB kapasitesi olan bu verinin firma için her biri için 10 kat daha fazla performans sergileyebilmekte. İşlemci 20 farklı benchmark testinde rakiplerini geride bırakmayı başarmış.

İntel’in yeni işlemcisi Xeon E7 fiyat konusunda oldukça üst rakamlarda. 18 çekirdekli Xeon E7-8890 v3 fiyatı 7175$ ve 8 çekirdekli modeli ise 1224$ fiyatında. Şu anda 17 adet üretici Xeon E7 v3 sistemleri geliştirmek için kolları sıvamış durumda. Bull, Cisco, Dell, Fujitsu, Hitachi, Hewlett-Packard, Huawei, Inspur, Lenovo, NEC, Oracle, PowerLeader, Quanta, SGI, Sugon, Supermicro ve ZTE firmalarının yıl ortalarında ürünlerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu işlemcinin bu kadar yüksek fiyata sahip olması piyasadaki yerini almasını zor’a sokabilir. Diğer yandan bunun çıkışı ile birlikte i7 işlemcilerinin fiyatında da oynama veya düşüş bekleniyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir