Xiaomi 34.7 Milyon Akıllı Telefon Sattı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon firmalarının en gençlerinden olan ve sadece 5 yıllık bir firma olan Xiaomi akıllı telefon pazarındaki bazı raporlarını açıkladı. Her geçen gün firmaların arttırma çabaları devam ederken geçtiğimiz yılın çeyrek diliminde dünyanın en büyük 3.akıllı telefon üreticisi ünanını aldı diyebiliriz. Önceki gün açıklanan raporlara göre Xiaomi bu yılın yarısında toplamda 34.7 milyon akıllı telefon satışı yaptığını açıkladı.

facebook müşteri hizmetleri

Xiaomi geçtiğimiz yılın yarı dönemi ile karşılaştırıldığından %33 bir artış kayıbı gözüküyor. Ayrıca Xiaomi firması telefon üretimi haricinde küçük aksesuarlar, akıllı ev aletleri, depolama birimleri gibi birçok ürününde satışını uygun fiyattan satışa çıkartmayı hedefliyor. Bu rakamların ulaşılmasının en büyük sebeplerinden bir ise yüksek seviye özellikleri ile uygun fiyata sunulan Mi Note ve Mi Note pro modelleri oldu diyebiliriz.

Xiaomi firmasının bu modelleri piyasada oldukça ilgi gördü ve iyi satış rakamlarına ulaştı. Ayrıca 1 temmuz tarihinde Mi5 modelinin özellikleri açıklanan ve o modelinde bu rakamlara ulaşması bekleniyor. Ayrıca bazı söylentilere göre Mi5 plus adlı ikinci bir cihazda gelecek.

Xiaomi Apple ve Samsung’un arkasında en büyük üçüncü firma olarak yerini güncellerken 2014 yılı içerisinde toplamda 64 milyon ürün sattığını hatırlatalım. Xiaomi’nin CEO’su ve kurucu ortağı Lei Jun’un daha önceki açıklamalarında kendilerine koydukları 2015 yılı hedefinde 100 milyon akıllı telefon satmak vardı. İlk yarı sonuçlarına baktığımızda Xiaomi’nin yıllık hedefini tutturabilmesi adına biraz kısa kaldığını görüyoruz. Ayrıca firma akıllı telefon haricinde aksiyon kamerası ve çeşitli giyilebilir teknolojiler üzerinde de çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir