Xiaomi Global Pazara Brezilya İle Başlıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Xiaomi mobil platformda hızlı yükselişe devam ederken, global pazara açılmaya brezilya ile devam ediyor. Geçen yıldan beri Xiaomi akıllı telefon piyasasında iyi yükselen firmalardan biri. Çinli Xiaomi 2015‘te Türkiyenin’de olduğu 4 ülke için giriş planları yaptığıını biliyorduk. İlk ülke olarak Brezilya olduğunu açıkladılar. Yaz aylarının ortalarında Xiaomi resmi anlamda Berazilya pazarında olacak. Xiaomi’nin üretim konusundaki ortağı Foxconn’un Çorlu’da HP’nin masaüstü bilgisayarları için açtığı bir üretim tesisi olduğunu hatırlatalım. Brezilya dışında bu yıl içinde Türkiye, Rusya ve Meksika‘ya da giriş hazırlıkları bulunan Xiaomi‘nin Türkiye’deki vergilerden dolayı Brezilya’da yaptığı gibi bir girişimde bulunup bulunmayacağını zaman gösterecek.

facebook müşteri hizmetleri

Ayrıca Xiaomi modelinin mobil gidişatına bakarsak, 2K ekranlı Mi Note Pro modeli henüz satışa çıktığı için yıl sonuna kadar başka bir 2K ekranlı model görünmüyor. Geçiş olması açısından Full HD ekran ve Snapdragon 810 yongaseti taşıyan Mi4s modeli Haziran ayı civarında piyasaya çıkacak. Bir ay sonra ise HD ekranlı ve Snapdragon 410 yongasetli Redmi Note 2 ile Full HD ekranlı ve Snapdragon 615 yongasetli Redmi Note 2 Pro modelleri piyasada olacak.

Firmanın asıl amiral gemi modeli Xiaomi Mi5 ise Kasım ayını bekliyor. 5.2 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlükte ekrana sahip modele MSM8995 yongaseti güç veriyor. Henüz ortada net bir bilgi olmayan bu yongasetinin biraz daha optimize edilmiş Snapdragon 810 olabileceği tahmin ediliyor. Brezilya piyasasına giriş yapma hazırlığının ardından Brezilya‘daki yüksek ithalat vergileri Xiaomi’nin önündeki en büyük engel ve bu engeli aşmanın en kolay yolu Foxconn‘un Brezilya’daki fabrikasında bölgesel üretim yapmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir