Xiaomi mi5 Özellikleri Nasıl Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Çin’in en önde gelen elektronik ve akıllı mobil cihaz firmalarından birisi olan Xiaomi’nin amiral gemisi modeli Xiaomi mi5 hakkında MWC 2015 (Mobile World Congress – Dünya Cep Telefonu Kongresi)’te tanıtım ve bilgiler beklenirken maalesef ki bu gerçekleşmedi.

Yine de uzun süredir özellikleri olarak tahminlerde bulunulan Xiaomi mi5 hakkında neredeyse kesin olan şey ise ise ekranının kenarlarının olmayacağı. yani Ekran ön kısmı uçtan uca kaplayacak. Diğer modellerde ekran ne kadar geniş olsa da kenarlarda mutlaka milimetrelik bir çerçeve kısmı bulunuyor. Daha çok Samsung Edge gibi düşünebileceğiniz Xioami mi5 aynı şekilde kenarlarda eğimi olmayacağı gibi oldukça hoş bir görünüme sahip olacağını bizlere belli ediyor.

Biz de sizler için merakla beklenen Xioami Mi5 özelliklerini bir araya getirdik. Keyifli okumalar dileriz.

facebook müşteri hizmetleri

Xioami mi5 Özellikleri Nasıl Olacak

Cihazın özellikleri tanıtım yapılmadığı için kesin olarak belli olmasa da yapılan sızıntılar sonucu elde edilen bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

5.5 ve ya 5.7 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde 515ppi ile IPS LCD ekran ile gelmesi beklenilen Xiaomi mi5 arka kamera olarak ise ISOCELL ile çalışan 20.7 mega piksel çözünürlük olacağı tahmin ediliyor, ön kamera detayları ise henüz belli değil.

3 ve ya 4 GB RAM ile yüksek bir kullanım hızı vaat ederken işlemci olarak 2.7GHz hızında Qualcomm Snapdragon 805 ve ya 810 modeli kullanılacak. Grafik işlemcisinin ise Adreno 420 GPU olacağı tahmin ediliyor. Batarya olarak ise 3600mAh kullanılacağı zannediliyor.

Aynı zamanda 16 GB ve 64 GB dahili hafıza olmak üzere iki model ile geleceği zannedilen Xiaomi mi5 suya dayanıklı ve harici soğutma sistemine de sahip olabilir. Cihazın henüz kesin bir resminin yayımlanmadığını da özellikle eklemek istiyorum.

Fiyatının ise 599 olacağı tahmin ediliyor.

Bu arada FFmpeg Nasıl Kurulur? ve LG G4 Fiyatı ve Çıkış Tarihi yazılarımıza da göz atmayı unutmayın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir