Xiaomi Mi5 Özellikleri ve Fiyatı Kesinleşti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olacak olan Xiaomi Mi5 modeli hakkında bazı özellikleri kesinleşti. Çin’in akıllı telefon firması olan Oppo gibi Xiaomi firmasıda yüksek özelliklere sahip uygun fiyatlı cihazlar çıkarmaya devam ediyor. Özellikle Türkiye kesiminde piyasa açısından iyi bir yükseliş yakalayan Çin firmaları Global pazarda da Samsung, Sony ve LG gibi dev markalar ile yarışmaya devam ediyor. Böyle bir başarıya ulaşmalarının en büyük sebeplerinden biri ise uygun fiyatlı cihazların yüksek performans göstermesinden dolayı diye düşünüyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Xiaomi firması Mi4 modeli ile iyi bir çıkış yakalamış ve satışlar konusunda oldukça iyi rakamlara ulaşmıştı. Şimdi ise Xiaomi Mi5 modeli ortaya çıktı ve iki versiyon olarak piyasaya giriş yapacak. Yeni amiral gemisinde oldukça güçlü bir işlemci kullanılacak ve bu işlemci Snapdragon 820 olması bekleniyor. Snapdragon 810’un kullanılmamasının sebebi tıpkı LG’nin G4 modelinde kullanmamasının sebebi olan ısınma sorunu yüzünden. Diğer yandan Xiaomi Mi5 modelinde 5.2 inç 1440 x 2560 piksel çözünürlüklü bir ekran ve 16 GB dahili depolama kullanılıyor.

Bu cihazda Xiaomi 3 GB RAM kullanırken, 64 GB depolamalı kapasite olan versiyonunda ise 4 GB RAM kullanacak. Uzun kullanım konusunda firmalar çalışmalar yapmaya devam ederken Xiaomi bu noktada 3000 mAh bir batarya kullanarak iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz. Yeni model Xiaomi Mi5 cihazın fiyat konusunda resmileşmiş rakamlar bulunmasada 400 dolar civarı bir fiyat çıkması bekleniyor. Buda oldukça uygun bir akıllı telefon olacak diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir