Xiaomi Rekor Rakamları Açıkladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Neredeyse tüm çin markalarının akıllı telefon pazarlarındaki başarısını artık biliyoruz. Bunlardan biri olan çinli Xiaomi, CEO’sunun yaptığı bazı ön görü açıklamaları artık gerçekleşiyor diyebiliriz. 2015 yılının ilk yarısında hedef 100 milyon akıllı telefon satmak idi. Çin’in rekorları kırma ile bitiremeyen firması Xiaomi bazı rapor paylaşımlarına göre 2015 yılının ilk yarısında 34.7 milyon adet akıllı telefon satmayı başarmıştı. Şirket CEO’su Lei Jus ise firmanın bu yıl sonu hedefinin 100 milyon olduğunu belirtti.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat Temmuz ayını baz alırsak şuan için 34.7 milyon olan satış rakamı yıl sonuna kadar 100 milyonlara ulaşması çok zor gibi gözüküyor. Fakat geçtiğimiz yıl ile kıyaslarsak Xiaomi firması tam yüzde 33’lük bir yükseliş göstermiş oldu. Satılan 34.7 milyon Xiaomi akıllı telefonun ise toptancı ve perakendecilere dağıtılan cihazlar değil, direkt olarak son kullanıcıya ulaşan, yani gerçek anlamda direkt kullanıcılara satılan cihazlar olduğunuda hatırlatalın.

Çinli rekortmen firma Xiaomi 2014 yılında 61.1 milyon cihaz satmış ve dünyanın en büyük telefon üreticilerinin arasına adını yazdırmıştı. Ayrıca detaylı açıklamalarda ise Mi3, Mi2, Redmi, Redmi Note, Mi4 ve Redmi 2 modelleri 10’ar milyondan satıldığı belirlenmiş. Bu büyük satış rakamlarının büyük dilimi yani yaklaşım %70’lik kısımı mi.com yani büyük e-ticaret şirketi tarafından yapılmış. Ayrıca dev firma Tayvan, Hong Kong, Singapur, Malezya, Filipinler, Hindistan ve Endonezya gibi ülkelerde de adını göstermekte yakın zamanda ise ülkemizde de olması bekleniyor. Bakalım hedef rakama ulaşılabilecekmi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir