Xiaomi Yi Kamera GoPro’ya Rakip

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanların popüler kamerası GoPro ile çekilmiş geniş açılı görüntüleri her yerde görebilmek mümkün. Aksiyon kamerası olan GoPro kamera ile özellikler Drone’lar ile yapılan çekimler oldukça ilgi görüyor.

GoPro’nun bu kadar popüler olmasının sebei ise her durum ve koşul altında hiç bir problem yaşamadan çalışması. GoPro Özellikle piyasada bu özelliklerde tek ürün sayıldığı için de fiyatları da oldukça pahalı. Üstelik nasıl kullanacağınıza göre GoPro yanında alacağınız aksesuarlar (su geçirmez kabı, kasket, saat olarak takmanız için kayış ve benzeri) bile neredeyse bir GoPro kamera fiyatı edecek durumda.

Yurt dışında giriş seviyesi olan GroPro Hero modeli 130 dolar fiyat ile raflarda yerini alırken, Türkiye’de fiyatları maalesef ki daha da pahalı.

facebook müşteri hizmetleri

Xiaomi’den Yi Action Kamera, GoPro’ya Rakip

Güç geçmesin ki çok tutulan bir teknolojik cihazın benzer özelliklere sahip olanı diğer firmalar tarafından da piyasaya sürülmesin. Xiaomi’de GoPro’ya rakip olarak benzer özelliklere sahip olacak olan aksiyon kamerasının tanıtımını yaptı. Yi Kamera isimini verdikleri bu cihazın ana hatları GoPro’yu anımsatıyor. Üzerinde ekran olmaması, akıllı mobil cihaz üzerinden kontrol edilmesi, kablosuz olarak yine akıllı mobil cihazlarla bağlantı kurabilmesi gibi özellikleri bulunan Yi Kameranın teknik özelliklerine gelecek olursak, 16 mega piksel kamera lensi ile birlikte 1080 piksel çözünürlüğe sahip. 1080 piksel’de ise 60 fps kayıt hızı var.

GoPro Hero aynı şekilde 1080 piksel’de 30 fps kayıt yapabilirken, Yi Kamera 60 fps ile, Go Pro’nun en düşük modelini geçmiş oluyor. Aynı zamanda Yi Kamera 64 GB dahili hafızaya sahip. Bunların üstüne su altı çekimlerinde 40 metre derinliğe kadar çekim yapılabilme imkanının yanı sıra, koruyucu kaba bile ihtiyaç duymuyor. Aynı zamanda ağırlığı az daha hafif olmasına rağmen bataryası da daha güçlü.

Yi Kamera Fiyatı Ne kadar?

Bu kadar özellikleri okuduktan sonra Yi Kamera fiyatını duyunca şaşıracaksınız. Fiyatı 64 dolar’dan başlıyor. Eğer monopod dahil olan paketi satın almak isterseniz bunu fiyatı ise 80 dolar oluyor. Şimdilik sadece Çin’de satışı yapılacak olan Yi Kameranın bu senenin sonlarına doğru dünya pazarına çıkması bekleniyor.

Uygun fiyatı ile Yi Kamera piyasaya çıkışından itibaren daha popüler olacakmış gibi gözüküyor. Bakalım karşısına rakip çıkan GoPro’da bu durum karşısında yerini korumak için fiyatlarını yeniden düzenleyecek mi?

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

2 thoughts on “Xiaomi Yi Kamera GoPro’ya Rakip

 • 3 Haziran 2015 at 18:20
  Permalink

  “Aynı zamanda Yi Kamera 64 GB dahili hafızaya sahip. Bunların üstüne su altı çekimlerinde 40 metre derinliğe kadar çekim yapılabilme imkanının yanı sıra, koruyucu kaba bile ihtiyaç duymuyor.”

  Xiaomi Yi kameranın dahili hafızası yoktur ve su altı için ayrıca kılıf almak gerekmektedir.

  Reply
 • 3 Haziran 2015 at 17:20
  Permalink

  “Aynı zamanda Yi Kamera 64 GB dahili hafızaya sahip. Bunların üstüne su altı çekimlerinde 40 metre derinliğe kadar çekim yapılabilme imkanının yanı sıra, koruyucu kaba bile ihtiyaç duymuyor.”

  Xiaomi Yi kameranın dahili hafızası yoktur ve su altı için ayrıca kılıf almak gerekmektedir.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir