Xperia Z3+ Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz ay Japonya’da duyurulan Sony Xperia Z4 özellik açısından bir önceki modeli olan Xperia Z3‘e yakın olmasından dolayı tepki görmüştü. Bunun üzerine Sony‘nin Xperia Z4‘ü Japonya dışına çıkarıp çıkarmayacağı merak konusu olmuştu. Görünen o ki Xperia Z4 Batıya gelecek ancak isminde bir değişikliğe gidildi.

İsim karmaşası yaşayan yeni amiral gemisi için aslında Xperia Z3+ adı daha uygun, çünkü Xperia Z3‘ün üstüne küçük yenilikler eklemekle yetiniyor. Xperia Z3+ görünüş olarak geçen seneki Xperia Z3‘ten farklı değil, ancak onu 2015’in üst seviye teknik özellikleriyle güncelliyor.

facebook müşteri hizmetleri

5.2 inç‘lik 1080p IPS ekranla gelen telefon, Z3’ün 20,7MP’lik kamerasını da almış. Ön kamera ise 2MP‘den 5MP‘e yükseltilmiş. Qualcomm‘un şu anki en hızlı işlemcisi olan Snapdragon 810‘la çalışan telefon, 3GB RAM’le geliyor. Xperia Z3 ise Snapdragon 801 işlemciyle gelmekteydi. Bununla birlikte Z3+‘ın pil gücü, 3.100mAh’den 2.900mAh’e düşürülmüş. Sony, pil ömrünün detaylarını şu an için paylaşmıyor ancak firmaya göre cihaz, “iki güne kadar” pil ömrü sunuyor.

Xperia Z3+ ve Z3 görünüşte çok benzer olsalar da, aslında tasarımda bahsetmeye değer bir değişiklik var. Cihazın USB portu, sol üstten telefonun altına taşınmış ve artık kapağı bulunmuyor. Sony’ye göre yeni kapaksız port, telefonun IP65/68 toz ve su geçirmezlik özelliklerini etkilemiyor. “Daha minimal ve kesintisiz tasarım” için manyetik şarj pinleri de cihaz üzerinden kaldırılmış.

Fiyatı henüz açıklanmayan Xperia Z3+, bu yaz satışa sunulacak. Sony Xperia Z3+’ın yeni telefonlarında önemli değişiklikler yapan Samsung ve Apple gibi rakiplerinin karşısında ne yapacağını merak ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir