Xperia Z5+ Özellikleri Sızdırıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon üreticileriden olan Sony piyasada daha çok kamera taraflı özelliğinde oldukça başarıya ulaşmış bir firma konumunda. Şirketin yeni amiral gemisi olacak olan Xperia Z5+ modeli hakkında ilk sızıntı kırıntıları gelmeye başladı. Hatırlarsak yaklaşık 2 ay önce global pazara Xperia Z4 modelini tanıtmış ve Avrupa’ya ise Xperia Z3+ adı ile yine Z4 modelini tanıtmıştı. Fakat cihazın önceki üyesi ile pek fazla farkının olmaması birçok kullanıcı tarafından olumsuz eleştirilere neden oldu. Xperia Z5+ ile tamamen güçlü donanım özellikleri ve değiştirilmiş özellikleri ile piyasaya giriş yapma hedefinde.

facebook müşteri hizmetleri

Sony, Xperia adlı telefon serisinde Z1, Z2 ve Z3 olarak devam ederken Z4’den sonra bu cihazın adı Xperia Z5 olması bekleniyordu. Fakat bazı söylenti ve kaynaklara göre yeni cihaz Xperia Z5+ isiminde olacak.

Beklenen Xperia Z5+ özellikleri ise şu şekilde ; 5.7 inç büyüklüğünde phablet ekran diyebileceğimiz 515ppi değerine sahip 1440×2560 Quad HD bir panel kullanılıyor. Diğer yandan Qualcomm’un güçlü işlemcisi Snapdragon 820 çipsetini ve 4 GB RAM kullanmasıda söylentiler arasında. Diğer üyelerinde olduğu gibi Sony, Xperia Z5+ modelinde de 20.7 Megapiksel bir ana kamera kullanmış ve 8 megapiksel ön kameraya yer vermiş. Birçok firmanın yeni amiral gemilerinde kullandıkları parmak izi sensörünü bu cihazda da görebiliriz. Eğer cihazda bu özellikler kullanılırsa piyasada oldukça ses getirecek gibi duruyor. Ayrıca bu cihazın 2016 Mart ayında kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir