Yahoo Google İle Arama Ortaklığı Yapacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Arama motor devleri olan Google ve Yahoo ortaklık projelerine başladı. Bazı kaynaklara göre Yahoo masaüstü ve mobil aramalardaki Google’ın arama reklamlarını test etmeye başladı. Yahoo’dan gelen açıklamaya göre kullanıcılara daha iyi internet tarayıcısı sunmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Yahoo ve Microsoft arasındaki 10 yıllık anlaşma geçtiğimiz nisanda tekrardan yenilenmişti. Yeni dönemde ise Yahoo, arama sonuçlarının maksimum yüzde 49’luk parçanın listelenmesinde diğer arama motorlarının desteğini alabilecek.

facebook müşteri hizmetleri

Yahoo ve Microsoft’un anlaşması bitmesi veya yenilenmemesi halinde Yahoo, Google veya diğer arama motorları üzerinde gerçekleştiriği testlerin sonuçlarını alacak. Google 2008 tarihinde Yahoo’ya arama reklamları konusunda bazı tekliflerde bulunmuş fakat o zamanını ABD Adalet bakanlığı, “rekabetin tüketicilere getireceği faydaların” ortadan kalkma tehlikesi yüzünden teklif reddedilmişti.

Yahoo popülerliğini Google ve diğer arama motorları karşısında arttırmak için bazı aramaları ön plana çıkartma hedefinde. Bazı görüşlere göre ise Yahoo, Google’a özeniyor deniledebiliyor. Ayrıca arama sonuçlarını farklı şekillerde konumlandıran isim, şimdilik ABD ile sınırlı olmak üzere, önerilerde bulunuyor.

Diğer yandan Yahoo ve Google yaptıkları işbirliği hakkında detaylı bir açıklama yapmamış olsa da Yahoo şu anda masaüstü ve mobil arama sonuçlarında Google reklamlarını da döndürmeye başlamış. Fakat henüz test aşamasında olduğunda dolayı tüm kullanıcılarda görünür durumda değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir