Yahoo Güvenliğini Arttırmaya Karar Verdi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet’te gezinirken en önemli şeylerden birisi tabii ki güvenliğimiz.

Çoğu site güvenli olsa da bazı şeylerin güvenlik derecesi sorgulanır durumda. Özellikle iş olsun, kişisel olsun e-maillerimiz de çok büyük tehdit altında. Bir çok kişisel bilgimizi içinde barındırılan e-mail sistemleri bazen ne kadar sağlam şifreler bularsak bulalım yetersiz kalabliyor.

Google’da 2012 senesinde kullanıcıları tarafından e-mail servisinin uçtan uca şifreleme kullanılması için oldukça yoğun bir talep oluşmuştu. Bu talebin sonucunda da kişisel görüşmelerin giderek daha çok önem kazanması sonucu ile Google da bu projeye adım attı. 2014 senesinin aralık ayında da bu projeyi Github’a taşıdı. Çalışma oldukça verimli bir şekilde ilerliyordu.

facebook müşteri hizmetleri

Yahoo Güvenliğini Arttırmaya Karar Verdi

Dikkat çeken bir diğer nokta ise Google’in bu güvenlik projesinin içinde katkıda bulunan isimlerden birisinin Yahoo’nun güvenlik liderlerinden birisi olan Alex Stamos olmasıydı.

Alex Stamos’un bu projeden etkilenerek Yahoo’nun güvenliğini arttırmak üzere bir projeye başlamış olduğunu duyurması ise pek şaşırtıcı olmadı. Tıpkı Google’da olduğu gibi Yahoo’da uçtan uca şifreleme sistemi kullanıma aktif hale getirildi. Stamous’un açıklamasını yaptığı bu sistem de Yahoo’nun Github deposunda bulunuyor.

Yahoo yeni güvenlik sistemi ile var olan üçüncü parti güvenlik uzantıları ile benzer bir yol işe çalışıyor. Yine de Google ve Yahoo gibi tanınan firmalarının e-mail sorunlarını böyle ciddi bir şekilde üzerine düştüklerini görmek oldukça hoş. Her ne kadar güvenlik sistemleri en iyi hallerine ulaşmamış olsa da en kısa zamanda daha güvenli e-mail kutularına sahip olacağımızın ip uçlarını veriyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir