Yapım Aşamasında Olan 18 Oyun Filmi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz aylarda yazdığımız Oyun Filmlerinin Bir Türlü Tutmaması başlıklı makalemizde her ne kadar oyun filmlerini topa tutsak da son zamanlarda umudumuz yüksek. Çünkü oyunlarda hikaye anlatımı çok üst düzey bir hal aldı ve filmlerin de aynı noktada gelişeceğini düşünüyoruz. Fakat fark ettik ki şu an tam 18 adet oyun filmi çekiliyor! Biz de bu oyunların bir listesini yapalım istedik.

Uncharted

Naughty Dog’un yetişkinlik sürecinin ilk parçası olan Uncharted serisi özellikle hikaye anlatımı ile biz oyunseverlere keyifli anlar yaşatmıştı ve bu konuda herkes “keşke Uncharted’ın filmi çıksa” gibisinden bir fikir sahibi olmuştu. Sony topluluğu dinlemiş olacak ki Uncharted’ın şu an filmi yapılıyor. Yapılıyor desek de şu an için yapımı durmuş olan filmin Uncharted 4: A Thief’s End’den sonra beyaz perdeye çıkış yapması bekleniyor.

Assassin’s Creed

Her ne kadar Unity’den sonra serinin gedikli hayranlarını bile kendinden soğutmayı başarsa da Assassin’s Creed her açıdan son iki nesilde çıkmış en iyi oyun serilerinden biri. Hal böyle olunca Ubisoft en çok satan serisinden daha çok pay almak isteyerek serinin filmini çekmeye karar verdi. Fakat bu film öyle ufak çaplı bir film olmayacak; Michael Fassbender’ın başrol oynayacağı filmde Fassbender’a Marion Cotillard ve Ariane Labed’in eşlik edeceği onaylandı, bir ara Robert Downey Jr.’ın da filmde yer alacağı konuşuluyordu. Film 21 Aralık 2016’da çıkış yapacak, tarih bir yerden tanıdık geldi mi?

Warcraft

David Bowie’nin oğlu Duncan Jones tarafından yönetilen film tıpkı Warcraft oyunlarının yaptığı gibi “iki taraftan da biraz biraz” mantığıyla çekiliyor. İyi-kötü ayrımının olmaması, Horde ve Alliance taraflarının eşit şekilde kendi perspektiflerinden anlatılacağı film 2016’nın kasım ayında çıkış yapacak. Oyunların bu kadar iyi olmasının yanına filmin de oyunlardan altta kalacağını sanmıyoruz.

Far Cry

“Hangi ara?” demeyin, zaten muhtemel bir Far Cry filmi uzun zamandır konuşuluyordu. Yoğun aksiyon ögeleri, karanlık çevresi ve bol silahlı cümbüşlü sahneleriyle zaten Far Cry beyaz perdede görebileceğimiz türden bir oyundu. Tabii ki 2008’de çıkan Uwe Boll rezaleti film bu konuda hiçbir potansiyel göstermeyerek tarihin çöplüğüne atılarak varlığı reddedildi. Umarız bu kez temkinli davranan Ubisoft yeni Far Cry filmi ile serinin gerçek potansiyelini göstermeyi başarır.

The Last of Us

Taa Mart 2014’te duyurulan The Last of Us filmi Naughty Dog’un elinden çıkacak ikinci oyun filmi olacak. Oyun çıktıktan sadece birkaç ay sonra duyurulan filmin duyurusunun üzerinden bir buçuk sene geçmesine rağmen hala bir haber yok. Ama bu filmin iptal olduğu anlamına gelmiyor, en kısa zamanda Sony yeni haberlerle karşımıza çıkabilir.

Minecraft

Çıktığı ilk günden beri gündemden düşmeyen bir oyunun filminin yapılmayacağını düşünmüyordunuz herhalde değil mi? Tamamen açık uçlu, hikayesi olmayan ve her şeyi yapabileceğiniz bir oyunun filminden ne bekleyebiliriz ki? Biz söyleyelim, her şeyi. Bugün ortaya çıkan Minecraft: Story Mode’un senaryosundan da görebildiğimiz gibi her türlü manyaklığın karşımıza çıkacağından emin olabiliriz. Filmin ne zaman çıkacağı ya da senaryosu belli değil, ama en azından çıkacağı belli.

Tetris

Neden? Yani Minecraft gibi bir oyunun filminin çıkması son derece normalken senaryo namına hiçbir şey almamış Tetris’in filmini neden çekesin ki? Üstelik bu filmi 2012’deki facia Foodfight!’ın yapımcısı Treshold yapıyorsa… Bu konuda konuşmamız bile yasaklanmalı, çıkınca görürüz artık.

Watch Dogs

Bu listedeki üçüncü Ubisoft imzalı film olacak olan Watch Dogs’un her ne kadar oyunu hayal kırıklığına uğratsa da filmi için çok büyük umutlar besliyoruz. Şu an için sadece yapım aşamasında olduğu bilinse de film hakkında hiçbir bilgi yok; kim oynayacak, kim yönetecek, oyunun senaryosunu mu işleyecek… Zamanında yapılan oylamada hayranlar başrol için Tom Cruise’u seçse de Ubisoft ünlü oyuncuyu filme ekler mi orasını bilemeyiz.

facebook müşteri hizmetleri

Resident Evil: Rising

Uzun süredir devam eden Resident Evil serisinin altıncı ve son filmi olacak olan Resident Evil: Rising’te Milla Jovovich ve Li Bing Bing eski filmerde olduğu gibi Alice ve Ada Wong karakterlerini canlandırmaya devam edecekler ve son film olmasından dolayı filmde yine bol bol zombi görmemiz muhtemel. Film nasıl olur bilemeyiz, ama diğer Resident Evil filmlerini düşünürsek çok da umutlanmasak iyi olur.

Shadow Of The Colossus

Özetle “sevdiğin kızı kurtarmak için boyunun 3-4 katı collosus’ları öldür” tarzı basit (ama çok güzel) bir oyun olan Shadow Of The Colossus’un filmi nasıl olur bilemeyiz. Oyunda senaryo olarak çok büyük bir şey olmasa bile mekanlar ve savaşların epikliği ile bizi bizden alan oyunun filmi de bu konuda oyundan çok altta kalacak gibi görünmüyor. Şu an film hakkında herhangi bir bilgi yok.

Hitman: Agent 47

Bu sene içinde çıkış yapacak filmin başrollerinde Rupert Friend ve Zachary Quinto yer alacak. İlk başta Ajan 47’yi oynamak için Fast and Furious’tan tanıdığımız Paul Walker seçilse de 2013’te yaşadığı trajik araba kazasından sonra hayata veda eden Walker’ın yerini Rupert Friend dolduracak. Filmin nasıl olacağını bilemeyiz ancak Ajan 47’yi gördükçe filme olan inancımız azalıyor.

Ghost Recon

Bu listedeki kaçıncı Ubisoft yapımı oldu? Dört mü? Keşke bu kadarla sınırlı kalacak olsa. Tom Clancy’s serisinin gediklilerinden olan Ghost Recon’un filminin yapılması uzun zamandır bekleniyordu… Ta ki yapımcının kim olduğu ortaya çıkana kadar. Şimdilik sadece yapımcının Michael Bay olacağı ve senaryonun Y: The Last Man’in yazarları Matthew Federman ve Stephen Scaia’nın yazdığı belli. Onun dışında film hakkında başka bir bilgi yok.

Dead Island

Deep Silver ve Occupant Entertainment ortaklığında çekilen Dead Island filmi hakkında henüz bir bilgi yok. 2011’de film haklarını Lionsgate satın alsa da proje hakkında hiçbir şey ortaya çıkmadı. Bu yüzden de Deep Silver kendi filmini çekme kararı aldı -ki bizce iyi de yaptı. Bekleyelim görelim, zombilerle dolu bir ada fikri nasıl işlenecek…

Splinter Cell

Listedeki beşinci Ubisoft ve ikinci Tom Clancy’s yapımı olan Splinter Cell’in filminin yapıldığı uzun zamandır biliniyordu. The Bourne Identity ve Edge of Tomorrow filmleri ile tanınan Doug Liman tarafından yönetilecek filmde Sam Fisher’ı ise Tom Hardy canlandıracak. Film hakkında kesin bir senaryo bilgisi olmasa da filmin Sam Fisher’ın gençlik yıllarına odaklanacağı şimdilik bilinen tek şey.

Metal Gear Solid

2006’dan beri çıkacağı belli olan Metal Gear Solid filmi ilk olarak Hideo Kojima tarafından E3 2006’da duyurulmuştu. Serinin 2012’deki 25. yıl kutlamalarında da filmin yapımcılığını Avi Arad’ın yapacağını ve Sony tarafından çekileceği onaylanmıştı. Jordan Vogt-Roberts tarafından yönetilecek olan filmin yazarlığını ise Jay Basu üstlenecek. Kimin başrol oynayacağı henüz belli olmasa da filmin iyi olacağı hakkında şüphemiz yok, Metal Gear serisinin sinematik anlatımını düşünürsek…

Ratchet & Clank

Insomniac Games’in Playstation 2 zamanlarında Sony’e verdiği cevheri Sony sonunda beyaz perdede bozdurma kararı aldı ve çoktan filmin çıkış tarihine kadar her şeyi belli oldu. 26 Nisan 2016’da çıkış yapacak olan filmin yazarlığını bizzat Insomniac Games’ten TJ Fixman üstlendi. Oldukça dolu bir kadrosu olan film için bir de oyun bile çıkarılacak ve bu oyun Ratchet & Clank’in ilk oyunun yeniden yapımı olarak nitelendiriliyor.

Rabbids

UBISOFT ve Sony ortaklığıyla çekilecek olan film isminden de anlaşılacağı gibi Rayman spin-off’u Rabbids’in filmi olacak. Kafayı sıyırmış “davşanları” beyaz perdeye aktaracak olan film hakkında henüz herhangi bir bilgi olmasa da filmin son derece matrak ve komik olacağı konusunda şüphemiz yok. Rabbids sonuçta.

Angry Birds

Bir burası kalmıştı. Ekranı olan her şeye bir oyunu çıkan Angry Birds serisi Rovio’yu kesmemiş olacak ki Angry Birds’ü sonunda beyaz perdeye aktarmaya karar verdi. Clay Kaytis ve Fergal Reilly tarafından yönetilen ve Jon Vitti tarafından yazılan film için Mayıs 2016 çıkış tarihi olarak verilmiş durumda.

Şu anda duyurulan tüm oyun filmleri bunlar. Eğer bizim gözden kaçırdığımız bir tane varsa yorumlardan ya da sosyal medya ağlarımızdan bize belirtmekten çekinmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir