Yeni 15 İnç Ekran MacBook Pro

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple yeni, trackpad ile gelen Force Touch özellikli MacBook Pro modeli ortaya çıktı. Apple’dan yaklaşık iki hafta önce tanıttığı, ekran boyutu olarak 13 inç kullanılan MacBook Pro ve MacBook modellerinin yanına bir yenisini ekleyerek yeni 15 inç olan MacBook Pro modelini tanıttı. Yeni modelin trackpad ile gelmesi ve Force Touch desteğine sahip olmasından farklı olarak fiziksel görünümüde önceki modele göre farklı diyebiliriz. Cihazdaki batarya durumu ise 2014 modeli ile aynı olduğu Apple tarafından açıklanmıştır.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni MacBook Pro modelin özelliklerine değinirsek, Retine ekran ve 2.2GHz dört çekirdekli intel core İ7 işlemci modeli ile geliyor. Diğer yandan 256GB SSD ile gelerek oldukça hızlı olduğunu belirtelim. Bu Macbook’ta 16GB RAM ve İntel Iris Pro grafik birimi yer alıyor. Fiyat konusunda Apple MacBook Pro modelinde 2000 Amerikan Doları olarak belirlenmiş.

Apple optik diskleri SuperDrive‘ın sadece şuan 13 inç‘lik modelinde bulunduğunu belirtelim. Diğer yandan optik diskli laptop modellerini piyasa üzerinden ne zaman kaldıracağı bilinmiyor. Üst seviye olan 5K Retina ekranlı modeli indirime girmiş ve yurt dışı fiyatı 2300 dolar olarak belirlenmiş. Bir diğer yeni olan 27 inç büyüklüğündeki 5K ekran modeli ise 2000 dolar olarak açıklanmıştır.  Her iki modelde de 1600 Mhz hızında 16 GB bellekler yer alırken, baz modelde 256 GB, üst donanımlı modelde 512 GB katı hal sürücüsü bulunuyor. Cihazların pil ömrü ise wireless açık bir şekilde web taraması ölçümlerinde 9 saat olarak açıklanmış durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir