Yeni Çerçevesiz Model Sharp Aquos Crystal 2

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sharp geçtiğimiz sene Aquos Crytal isimli bir akıllı cihaz tanıtmıştı. O modelin devamı olan Sharp Aquos Crystal 2 modelini resmi bir şekilde tanıttı diyebiliriz. Gelen en dikkat çekici özellikler arsında ise çerçevesiz büyük bir ekrana sahip olması ayrıca su geçirmemesi üzerine. Cihazda 5.2 inç büyüklüğünde bir ekran ve su sıçramalarına dayanıklı bir panel bulunuyor. İlk aşamada yaz aylarında Japonya merkezli Softbank adlı telefon operatörü tarafından sunulacak. Diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik belirsiz. S-PureLED adı verilen ve güç tüketimi aşağı çekilen yeni ekranda çözünürlük 1280 x 720 piksel. Ekran boyutu oldukça iri olan Sharp Aquos Crystal 2 modelinin cihaz boyutları ise 136 x 71 x 11 mm ve ağırlığı 154 gram.

facebook müşteri hizmetleri

Diğer yandan ilk modele nazaran Sharp Aquos Crystal 2 modelinde 2GB RAM ve 16GB dahili depolama bulunuyor. İşlemci konusunda Sharp bu modelinde, Qualcomm’un Snapdragon yonga setini kullanıyor fakat hangi modeli olduğu belirtilmemiş. Sharp Aquos Crystal 2 serisinde arka kamera olarak, 8 MP kullanılmış ve ön kamera ise 2 megapiksel.

Ön kamera ile ilgili ilginç bir detay ise kameranın cihazın ön alt kısımda konumlandırılması. Bu akıllı telefonda 2030mAh değerinde bir batarya bulunuyor ve bu rakam genel kullanım için oldukça yeterli gibi gözüküyor. Satış tarihi ise Temmuz ayında ilk Japonya‘da daha sonra diğer ülkelerde çıkacağı beklentiler arasında. Bakalım gerçekten çerçevesiz bir ekran ile piyasaya giriş yapacaklarmı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir