Yeni Çıkan Silent Hills Söylentileri Yalanlandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz gün oyuncular yeni bir haberle söndürdükleri umudu yeniden yakmışlardı. Gelen habere göre bazı söylentiler ortaya çıkmıştı ve bu söylentilere göre Microsoft Silent Hills’ı satın alacaktı. Ancak beklediğimiz haber maalesef gelmedi.

Öncelikle size durumu özetleyelim. Söylentilere göre Microsoft Konami‘nin iptal edilen oyunu Silent Hills‘ı bu haliyle satın almak istiyordu. Oyun %80’i tamamlanmış haldeyken iptal edilmişti ve Microsoft oyunu bu haliyle satın alıp bitirmek, daha sonra da oyunu Xbox One’a özel olarak yayınlamak istiyordu. Hatta Microsoft bununla da yetinmeyip tüm Silent Hill ismini satın almak istiyordu ve bunun için milyon dolarları gözden çıkarmıştı.

facebook müşteri hizmetleri

Ancak işler maalesef biz oyuncuların beklediği gibi çıkmadı. Microsoft’un Xbox ile sorumlu başkanı Phil Spencer, bu söylentileri kesin bir dille yalanladı. Konuyla ilgili bilgisinin olmadığını belirten Spencer, “Üzgünüm ama bu söylentiler doğru değil. Söylentilerin nereden başladığını bilmiyorum ancak insanları yanlış yönlendirmek istemem, bu konu ile ilgili bir planımız yok” açıklamasını yaptı.

Her ne kadar Phil Spencer tarafından bu söylentiler yalanlanmış olsa da E3‘ü beklememizde fayda var. Sonuçta yalanlanan onlarca söylentinin E3 ve Gamescom gibi etkinliklerde karşımıza çıkması normal şeyler haline geldi. Yani Spencer da sürprizi bozmamak için bu yönteme başvurmuş olabilir, Önümüz E3, ümidinizi kesmeyin.

Yazarın notu: Her ne kadar Silent Hill serisi Konami’nin zamanında ekmek kapısı olarak gördüğü oyunlardan biri olsa da Keiichiro Toyama ya da Hideo Kojima’nın yer almadığı bir Silent Hill oyununun yayınlanması çok da iyi olmaz. Toyama’sız yapılan tüm Silent Hill’ların nasıl olduğunu kendi gözlerimizle gördük sonuçta, belki de buna tek istisna Kojima olabilirdi ancak o da şirketten ayrıldı bildiğiniz üzere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir