Yeni Facebook Video Sekmesi ile Performans Verilerine Ulaşabileceksiniz

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günlük görüntülenme oranlarını 1 milyardan 4 milyara çıkarmayı başaran Facebook tam hız büyümeye devam ediyor. Bu sırada sayfa sahiplerine de her geçen gün ayrı güzellikler sunan Facebook, video istatistikleri konusunda yeni gelişmeleri geçtiğimiz günlerde açıkladı. Facebook sayfa yöneticileri, yeni video sekmesi ile artık videonun izleyiciler üzerindeki etkisini ölçebilecekler.

facebook müşteri hizmetleri

Sadece bireysel videolar üzerinden analiz yapılabilmesi sayfa sahiplerinin yayınladıkları videoların istatistiklerini elde etmeleri konusunda büyük bir sorun teşkil ediyordu. Yeni video sekmesi sayesinde, videolarının ilk 30 saniyesinin izlenme oranına ulaşabilecekler. Böylelikle videolarının performanslarını ölçebilip, karşılaştırmasını da yapabilecekler. Videolara başka sayfalarda da paylaşıldıysa tek sayfadaki görüntülenme istatistiklerine de ulaşılabilecek.

Bu sekme sayesinde “organik- ücretli, otomatik başlatmalı ve tıklayarak izleme” gibi görüntülenme metrikleri de karşılaştırılıp, istatiksel olarak zengin verilere sahip olmak mümkün.

Facebook’un yeni video sekmesi, yöneticilerine belirli bir zamanda yayınlanmış videolar içinden akışı en yüksek videoyu bulabilme ve kıyaslama yapabilme özelliği de sağlıyor. Sayfa da performans, görüntülenme ve erişim kriterlerine göre sıralanan, “Top Video’lar” sekmesinin de yer alacağı belirtildi.

Yeni sekme özelliği, Page Insights, veri ihracatı ve Insights API aracılığıyla, önümüzdeki haftalarda kullanıma hazır hale geleceği açıklandı.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir