Yeni Facebook Video Sistemi Korsana Karşı!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnsanlara ulaşmanın en etkili yöntemi olarak son 1 yıl içerisinde gelişmeye devam eden video sektörü için sosyal medya devi Facebook da farklı güncellemeler getirmeye devam ediyor. Yeni Facebook video sistemi ile birlikte sosyal medya devi, korsan videoların ve emek hırsızlığının önüne geçmeyi hedefliyor.

Birçok Facebook sayfasında farklı kanallardan alınıp tekrar yüklenen videolar dikkatinizi çekmiş, zaman zaman da bu videolara tepki göstermişsinizdir. Yeni Facebook video sistemi de tam olarak bu konu üzerine yoğunlaşıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Facebook ekibinin en çok şikayet alan konularından biri olan indirilen ve tekrar yüklenen videolar için sonunda çözüm yine sosyal medya devinden geliyor.

Yeni Facebook video sistemi ile birlikte herhangi bir sayfa veya kişi tarafından yüklenen bir video “eşsiz” olarak nitelendirilip ilk yükleyen kullanıcının sahipliğinde olacak. Aynı video tekrar yüklenmeye çalıştığında ise Facebook, yükleyen kişiye bir uyarı göndererek video yükleme işlemini yarıda kesecek.

Ayrıca benzer işlemleri tekrarlayan sahte sayfalar, video sahibi tarafından görüntülenebiliyor ve direkt olarak Facebook’a şikayet edilebiliyor olacak.

Şimdiden oldukça beğendiğimiz ve takdir ettiğimiz sistemin ne zaman yayına gireceği ile ilgili kesin bir bilgi Facebook tarafından gelmese de gelişen video sektöründe Facebook video reklamları ile de girmeyi hedefleyen sosyal medya devinin konu ile ilgili güncellemeyi çok geçe bırakmayacağını düşünüyoruz.

Güncelleme yayınlandığı zaman yeni Facebook video sistemi ile ilgili detayları da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir