Yeni Güçlü Tablet Asus ZenPad S 8.0 Tanıtıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bugün yapılan Computex etkinliği ile Asus bazı yeni ürünlerini tanıttı. Bunlardan biri olan güçlü donanımsal özellikleri ile ZenPad S 8.0 tablet özellikleri ve detaylarını anlattık. Bilgisayar üretme konusunda dev markalardan biri olan Asus, bugün Tayvan’daki etkinlikte yeni ürününü tanıttı. Rakipleri ile kıyasıya bir yarış içerisinde olduğundan dolayı güçlü bir tablet modeli olan Asus ZenPad S 8.0 modeli tasarım olarakda ince bir kasa ile geliyor.

Asus ZenPad S 8.0 özelliklerine başlarsak, 2048×1536 piksel çözünürlüklü bir ekran ve 4:3 oranında 8 inç bir ekran ile geliyor. Ekranın özelliklerinden biri ise IPS LCD bir panel kullanılmış ve farklı yön ve açılardan bakılsa bile görüntüde hiçbir netlik bozuntusu bulunmuyor. Ayrıca 6.68 mm gibi oldukça ince bir tasarım ile gelecek Asus ZenPad S 8.0 metal kasa olmasına rağmen ağırlığı bile 299 gram.

facebook müşteri hizmetleri

Asus Zenfone Selfie Duyuruldu

Performans ve donanım kısmına geçersek Nokia N1 tablet modelindeki gibi Asus ZenPad S 8.0 modelinde Asus 2.3 GHz hızında 4 çekirdekli ve 64 bit mimarili İntel’e ait Atom Moorefield Z3580 işlemci çipsetini kullanmış. Grafik işlemcisi ise 533 MHz olan PowerVR G6430 modelini kullanıyor. Bu modelinde Asus, 4 GB RAM kullanarak birçok uygulamayı aynı anda açılsa bile hiçbir kasma veya donma olmayacak. Diğer yandan Asus ZenPad S 8.0 modelinde 16 GB, 32 GB ve 64 GB dahili depolama alanları bulunarak çeşitli versiyonlara ayrılmış. Depolama konusunda 16’yı az bulanlar için ise tüm versiyonlarında MicroSD kart giriş desteği sağlayarak kullanıcıları sevindirecek diyebiliriz.

Asus yeni tablet modelinde 8 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel bir ön kamera ile geliyor. Ayrıca USB Type-C portu ve Android 5.0 Lollipop işletim sistemine sahip. Bu tablete ek olarak Zen Stylus kaleminin satıldığınıda hatırlatalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir